Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Powszechny Spis Rolny tylko do końca listopada

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla naszej gminy bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Dlaczego tak gorąco o to apeluję? Jeśli w spisie nie weźmie udziału każda osoba do tego zobowiązana, dane nie będą dostatecznie miarodajne, a my w gminie będziemy mieli bardzo trudne zadanie, żeby wspierać naszych rolników. Nie da się przecież prowadzić skutecznych działań skierowanych do rolników, jeśli nie mamy o nich dostatecznej wiedzy. Dodatkowo, im więcej rolników z naszej gminy spisze się przez Internet, tym większa szansa na wygranie atrakcyjnych nagród (sportowych i edukacyjnych) przeznaczonych dla naszych szkół i przedszkoli, do wykorzystania na zajęciach przez nasze dzieci czy wnuki.

Wśród mieszkańców naszej gminy są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują. W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową (22 279 99 99), gdzie otrzymają Państwo wszelkie informacje.

Mogą Państwo liczyć także na pomoc pracowników Urzędu Miejskiego w Łomiankach.

Zachęcamy do samopisu! To naprawdę nie jest trudne!

Na koniec podkreślę to wyraźnie: dla naszej gminy liczy się każdy wypełniony formularz!

Apeluję więc do Państwa o dyscyplinę oraz o wypełnienie obowiązku spisowego.

Zostało już tylko kilka dni…30 listopada zbliża się wielkimi krokami.

Rolniku! Jeżeli czytasz ten list, a dokonałeś już spisu, powiadom o obowiązku spisowym swoich  bliskich lub sąsiadów

Mieszkańcu! Jeżeli czytasz ten list, przekaż go, proszę swoim bliskim lub sąsiadom, bo może obowiązek spisowy ich dotyczy.

 

Gminny Komisarz Spisowy
az
18.11.2020

 

 

 

 

Opcje strony

do góry