Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Nauka hybrydowa w klasach I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim od 15 do 28 marca

W związku zapowiedzią wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych od dnia 15 marca 2021 r. m.in. na terenie województwa mazowieckiego, przekazujemy informację o funkcjonowaniu szkół i placówek.

Od poniedziałku 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a dzieci i młodzież ze starszych klas nadal będą się uczyć zdalnie.

Od 15 do 28 marca zajęcia  w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza? Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować naukę, stosując następującą zasadę:

  • nie więcej niż 50 proc. uczniów będzie mieć zajęcia w budynku szkoły
  • co najmniej 50 proc. uczniów będzie mieć lekcje zdalnie.

Do decyzji dyrektora szkoły należy ustalenie harmonogramu  prowadzenia zajęć zgodnie z powyższym podziałem, biorąc pod uwagę – w miarę możliwości – równomierne i naprzemienne rozdzielenie nauki na tryb zdalny i stacjonarny.

Starsi uczniowie z naszego regionu będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Jadwiga Idziaszek
12.03.2021
grafika: kż

 

Opcje strony

do góry