Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Warsztaty z budowy ogrodu deszczowego

Ogród deszczowy – co to takiego?

To specjalnie przygotowany teren zieleni, do którego odprowadzana jest woda opadowa z powierzchni nieprzepuszczalnych (dachów, chodników, parkingów, dróg itp.). Ogród zatrzymuje wodę opadową, zmniejszając ryzyko podtopień, a rosnące w nim rośliny hydrofitowe oczyszczają wodę ze szkodliwych związków, chroniąc przed nimi zasoby wodne.

Mieszkańców zainteresowanych założeniem własnego ogrodu deszczowego zapraszamy na warsztaty. Specjaliści z Fundacji Sendzimira pomogą  zrozumieć ideę  i odpowiedzą na wszystkie pytania.

  • termin warsztatów: 28 maja (piątek) w godz.11:00 - 15:00
  • miejsce: ul. Warszawska 71, obok Urzędu Miejskiego
  • zapisy: aleksandra.jankowska@poczta.lomianki.pl  tel. 22 888 98 42
  • harmonogram i plan warsztatów  zostanie przesłany po zakwalifikowaniu się na spotkanie

Podobne warsztaty Fundacja Sendzimira przeprowadziła w Szkole Podstawowej w Dziekanowie Leśnym. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj: http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/wydarzenia/458-ogrod-deszczowy-w-dziekanowie-lesnym

W ramach Gminnego Programu Gromadzenia Wody można uzyskać dotację w wysokości 1.000,00 zł na pokrycie kosztów budowy przydomowych ogrodów deszczowych. Nabór trwa. Zachęcamy do skorzystania. Szczegóły dotyczące programu można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa tel. 22 768 62 08.

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną i panujące obostrzenia w kraju forma prowadzenia warsztatów, czy z udziałem mieszkańców, czy w formie fotorelacji z wydarzenia, może ulec zmianie.

Realizacja warsztatów jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.19 „Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego”. Środki finansujące prowadzenie warsztatów pochodzą z grantu w ramach projektu „Wspólna Przestrzeń – partycypacyjne planowanie przestrzenne w gminach”. 

aj
14.05.2021
grafika: mk

Opcje strony

do góry