Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Zaszczep się w Łomiankach

Szczepienia przeciw covid-19 realizowane są w Łomiankach przez cztery placówki. Piąta, w Dąbrowie przy ul. Partyzantów 23, właśnie otrzymała decyzję i rozpocznie szczepienia w połowie czerwca.

Większość przychodni pracuje poniżej swoich możliwości nie otrzymując wszystkich zamówionych szczepionek. W kolejnych tygodniach zapowiadane są zwiększone dostawy. Tymczasem ilość zapisujących się stopniowo maleje. Szczególnie mało osób zgłasza się z najmłodszej grupy od 16 roku życia. Przychodnie spodziewały się nasilenia zapisów z tych roczników, tymczasem zgłaszają się jedynie pojedyncze osoby. Opory u niektórych pacjentów budzi szczepionka Astra Zeneca. W tej chwili jednak dostępne są już produkty innych firm i z wyborem nie ma problemu.

Grafiki większości przychodni zapełnione są  do połowy czerwca (dane na 27 maja). CMP ma nawet możliwość zapisywania od 8 czerwca. Placówka ta dysponuje ponadto jako jedyna zespołami wyjazdowymi. Łącznie w ubiegłym tygodniu wykonano w Łomiankach 890 szczepień. Ich lokalizację pokazuje poniższa tabela.

Nazwa punktu szczepień Adres punktu szczepień Szczepienia wykonane w tygodniu 17-21.05.21
CMP Sp. z o.o. ul. Warszawska 55  170
SPZZLO Warszawa-Żoliborz ul. Szpitalna 6 110
NZOZ Łomianki (POLMO) ul. Warszawska 31 380
ROYALMED Sp z o.o ul. Wiślana 36 230

 

Witold Gawda
28.05.2021
grafika: pixabay

Opcje strony

do góry