Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Kolejne wrześniowe pikniki

Cudowna pogoda, spotkania i rozmowy, pyszne jedzenie i zabawy dla dzieci - te i wiele innych atrakcji czekało na mieszkańców gminy Łomianki w ten weekend w trakcie pikników w Kiełpinie, Dziekanowie Leśnym i Dąbrowie.

W sobotę, 11 września, Kiełpin ugościł nas pysznymi pierogami, chlebem ze smalcem i  innymi specjałami z tegorocznych zbiorów. Na placu zabaw przy ul. Cienistej  nie zabrakło ciekawych zabaw i konkursów zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców. Warsztaty z garncarstwa, wikliniarskie i plastyczne, kolorowe dmuchańce, bajkowa kraina i różne wyzwania sportowe to tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. 

W nowo wyremontowanym ogródku jordanowskim przy ulicy Akacjowej w Dąbrowie Leśnej w ramach Dni Dąbrowy dzieci próbowały swoich sił w grach i konkursach, mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami plastycznymi umieszczając swoje prace na wystawie, porozmawiać z Żandarmerią Wojskową i zrobić sobie zdjęcia z Szopem - nowym lekko opancerzonym samochodem ŻW zwanym SandCatem. Nie zabrakło nauki pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników medycznych i strażaków.

Na placu przy ul. Rodziewiczówny w Dziekanowie Leśnym, oprócz licznych kolorowych animacji dla najmłodszych mogliśmy posłuchać muzyki mechanicznej, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i obejrzeć prezentację Stowarzyszenia Proobronnego Amor Patriae.

Na każdym pikniku były Mobilne punkty Konsultacyjno – Informacyjne programu Czyste Powietrze i Punkty Konsultacyjno – Informacyjne „Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Gminy Łomianki” gdzie pracownicy urzędu byli do dyspozycji mieszkańców i odpowiadali na wszystkie pytania.

Na miejscu każdy miał okazję by porozmawiać z sołtysami, którzy organizowali pikniki (Paweł Stasiak, Jarosław Suski), radnymi  i władzami Łomianek. 

 


13.09.2021 r.
foto.: kż, ao, ku

 

Opcje strony

do góry