Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Apel Straży Miejskiej

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego apelujemy do kierowców, aby respektowali podstawowe zasady poruszania się i postoju. Cykliczne działania funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łomiankach skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.
Z obserwacji Straży Miejskiej wynika, że największe niebezpieczeństwo powodują sami rodzice, odwożący w pośpiechu swoich podopiecznych do placówki. Strażnicy miejscy podczas kontroli,  reagują na bieżąco na wykroczenia i zagrożenia takie jak:

  • jazda rowerem po przejściu dla pieszych (chodniku),
  • postój pojazdów na chodniku,
  • postój pojazdów w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych / skrzyżowania,

Wszystkim kierowcom przypominamy, że sposób w jaki pozostawiają swoje auta nie powinien stwarzać utrudnienia lub zagrożenia dla pieszych. Prosimy o stosowanie się do aktualnych organizacji ruchu. Pozostawiając auta na całej szerokości chodnika lub w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych stwarzamy realne i bezpośrednie zagrożenie dla dzieci, udających się do placówek.
 
W najbliższych dniach funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łomiankach będą zwracali uwagę kierowcom, aby ci zachowali szczególną ostrożność w rejonie szkół.
 
Przestrzeganie fundamentalnych zasad ruchu drogowego zagwarantuje nie tylko komfort sprawnego przemieszczania się, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo Państwa dzieci.
 
Szanujmy innych – na drodze nie jesteśmy sami.
 
KB
fot.: sm
31.08.2022

 

Opcje strony

do góry