Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś, 1 września o godz. 12.00 w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyło się uroczyste złożenie wieńców w asyście Pocztów Sztandarowych przy pomniku Generała Mikołaja Bołtucia.

" ....bezpieczeństwo nie jest czymś oczywistym, co otrzymuje się za darmo i na zawsze. Stojąc przy pomniku gen. Bołtucia trudno oprzeć się refleksji, że historia lubi się powtarzać, a to, co dzieje się obecnie w Ukrainie dobitnie to potwierdza. Od pół roku trwa brutalna rosyjska agresja, giną niewinni ludzie. Żołnierze ukraińscy, podobnie jak nasi w 1939 r., nie poddają się, ofiarnie walczą o swoją niepodległość, o swój kraj.

Każda wojna jest zła i przynosi zniszczenie. Niezależnie, czy mamy do czynienia z konfliktem państw, wojną domową, czy starciem światopoglądowym.

Bohaterom i Bohaterkom winni jesteśmy obietnicę, że koszmar najkrwawszego konfliktu w dziejach ludzkości się nie powtórzy. Obyśmy nigdy więcej nie musieli z nikim licytować się na nienawiść i gotowość do zabijania. Nigdy więcej wojny pod żadną postacią!

Uczcijmy dziś pamięć wszystkich, którzy na oddali swe życie, byśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju." - przemawiała Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Burmistrz Łomianek.

W imieniu kombatantów głos zabrał Henryk Ratyński z Komisji Historycznej Koła Kombatantów w Łomiankach.

Na koniec delegacje Burmistrza Łomianek i Kombatantów, Rady Miejskiej, Zarządu i Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Komitetu Prawo i Sprawiedliwość Łomianki, jednostek gminnych oraz Harcerzy i Zuchów złożyły wieńce pod pomnikiem.

 

ao
fot.: ao
01.09.2022 r.

Opcje strony

do góry