Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Zmiany w KMŁ

Komunikacja Miejska w Łomiankach ma nowego prezesa. Paweł Gutkowski objął stanowisko w zarządzie spółki od listopada br.

Paweł Gutkowski pochodzi z Radomia i ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Politechniki Radomskiej o specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem, a także studia podyplomowe (Menedżer transportu drogowego) w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Z publicznym transportem zbiorowym jest nieprzerwanie związany od 1991 r., gdy rozpoczął pracę na stanowisku dyspozytora ruchu autobusowego. Od wielu lat posiada uprawnienia wymagane do prowadzenia transportu drogowego – certyfikaty kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie drogowym osób oraz rzeczy.

W latach 1993-2017 zajmował kierownicze stanowiska w firmach zajmujących się transportem pasażerskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu licznym zespołem pracowników o zróżnicowanej strukturze zawodowej, zarządzaniu znaczną flotą autobusów, a także kilkuletnie doświadczenie we współpracy z organami samorządu terytorialnego w zakresie organizacji i realizacji publicznego transportu zbiorowego.

W październiku 2017 r. objął stanowisko prezesa zarządu spółki z branży publicznego transportu zbiorowego. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu wdrożył wiele zmian systemowych w jej funkcjonowaniu, których skutkiem było zniwelowanie straty przekraczającej 1,5 mln zł w 2017 r. oraz wypracowanie zysku przekraczającego 300 tys. zł netto w 2019 r. Funkcję prezesa zarządu Komunikacji Miejskiej w Łomiankach sp. z o.o. objął w wyniku przeprowadzonego we wrześniu 2022 r. konkursu, a obowiązki pełni od listopada br.

fot. KMŁ, ao
08.11.2022 r.

Opcje strony

do góry