Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

104 lata niepodległości!

Tradycyjnie 11 listopada Urząd Miejski w Łomiankach zaprosił mieszkańców  do wspólnego świętowania niepodległości. 

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Parafii św. Małgorzaty. Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem ku czci 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 „W Łomiankach każdego roku w organizację obchodów odzyskania niepodległości włączają się mieszkańcy, nauczyciele, uczniowie, harcerze, gminne instytucje. To świadectwo tego, że pielęgnujemy pamięć o tym radosnym dniu i o tych, dzięki którym możemy cieszyć się wolną Polską”(…) – mówiła w okolicznościowym przemówieniu  Aneta Gawina, pierwszy zastępca burmistrza Łomianek

Wieńce składali:

-delegacja Burmistrza i Kombatantów z Anetą Gawin, zastępcą burmistrza Łomianek, Arturem Gajowniczkiem, sekretarzem Gminy oraz  prezesem Koła Kombatantów  w Łomiankach Janem Herburt-Heybowiczem, 

-delegacja Rady Miejskiej w Łomiankach z przewodniczącą Marią Pszczółkowską,

-delegacja Starosty i Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z  Członkiem Zarządu Powiatu Wiesławem Pszczółkowskim  i Tomaszem Rusinkiem  Wiceprzewodniczącym Rady oraz Patrykiem Luboińskim radnym PWZ.

-wspólna delegacja instytucji Gminnych (Biblioteka, Centrum Kultury, ICDS, OPS),

-delegacja Zuchów i Harcerzy,

-delegacja Platformy Obywatelskiej Koło w Łomiankach z Wojciechem Bergerem, członkiem zarządu koła w Łomiankach,

-delegacja Prawa i Sprawiedliwości Komitet w Łomiankach z  Anną Rudzką – Przewodniczącą Komitetu  Prawa i Sprawiedliwości Łomianki, radną Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

  Po złożeniu wieńców przedstawiciele urzędu rozdali mieszkańcom i gościom kotyliony. Wszyscy chwycili długą flagę, którą przygotowali harcerze ze Szczepu 462 i przeszli z nią ul. Warszawską do Centrum Kultury w Łomiankach. Przed Centrum Kultury na mieszkańców czekała pyszna grochówka przygotowana również przez harcerzy ze Szczepu 462.

W sali widowiskowej Centrum Kultury, mieszkańcy wysłuchali koncertu w wykonaniu Łomiankowskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Błażeja Sroczyńskiego, z gościnnym występem tenora Adama Sławińskiego.

Po południu - również już niemal tradycyjnie - zarząd osiedla Buraków zaprosił do wspólnego poloneza wszystkich mieszkańców gminy Łomianki. Przy pomniku-kamieniu wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Zarządu Osiedla Buraków złożyli wiązanki.

mn
fot.: mn
14.11.2022

Opcje strony

do góry