Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Pomoc materialna dla ludności cywilnej na pierwszej linii frontu w Ukrainie

Dzięki pomocy Fundacji Folkowisko 28 grudnia br., wyruszył z Łomianek kolejny transport z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej w obwodzie ługańskim i donieckim. Tym razem została przekazana otrzymana od darczyńców ciepła odzież, śpiwory, koce, karimaty oraz środki dezynfekujące.

Przedstawicielka Fundacji Folkowisko podziękowała Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak, burmistrz Łomianek oraz Dominice Kowalczyk-Ptasińskiej, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach za zorganizowanie pomocy i podkreśliła, że dla ludności cywilnej, która pozostała w Ukrainie, takie wsparcie jest na wagę złota.

Przy załadunku jak zawsze pomagała łomiankowska straż miejska, której serdecznie dziękujemy.

Fundacja Folkowisko od początku działań wojennych w Ukrainie jest zaangażowana w niesienie pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących. Przez pierwszy miesiąc wojny za pośrednictwem fundacji trafiło do Ukrainy ponad 2000 ton żywności, kosmetyków, ubrań i produktów pierwszej potrzeby. Utworzyli również miasteczko humanitarne z punktem medycznym obsługiwanym 24h/dobę przez medycznych wolontariuszy. (źródło https://fundacja.folkowisko.org/)

ag
29.12.2022

Opcje strony

do góry