Oficjalny Serwis Informacyjny

Koszykarskie sukcesy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łomiankach

Szkoła Podstawowa nr 3 w Łomiankach Mistrzem Mazowsza w koszykówce!

30 maja w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się finałowe zawody Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 dziewcząt, w kategorii Młodzież! Po emocjonujących spotkaniach z bilansem 3:1 SP3 zdobyła złoty medal!

Naszymi przeciwnikami były zespoły z Ostrołęki, Wołomina, Zatorów i Sokołowa.

Nasze złote dziewczyny: Laura Radziwilska, Zoja Cybulska, Joanna Łaniewska, Aleksandra Prusik. Drużynę do zwycięstwa poprowadził trener Mikos Marcin.

23 maja br. w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych w kategorii Dzieci rocznik 2010 i młodsze.
Reprezentacja naszej szkoły po wygranych z SP 10 Ostrołęka oraz SP Ostrów Mazowiecka w półfinale wygrała 9:2 z SP 344 Warszawa, a w finale przegrała z SP Piaseczno 2:6 ostatecznie zdobywając V-ce Mistrzostwo Mazowsza i srebrne medale w koszykówce 3x3 dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas sportowych: Antonina Filiciak 7b (nauczyciel wf Katarzyna Smolarczyk), Antonina Kolczyńska, Karolina Wasiak 6b, Patrycja Sonakowska 4b oraz trener Michał Żmińczuk.

26 i 27 maja odbył się finał XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt 5x5 w Ostrołęce. Zawodniczki SP3 zajęły 3 miejsce, zdobywając brązowy medal. Jesteśmy jedną z 3 najlepszych szkół w województwie mazowieckim. Gratulacje dla dziewcząt i sztabu trenerskiego!

Szkołę reprezentowały: Laura Radziwilska, Zoja Cybulska,  Joanna Łaniewska, Joanna Prusik, Iga Szczotkowska, Natalia Grzybczyk, Iryna Mandziuk, Karolina Szelc, Maja Zgutka. Trenerzy brązowych medalistek: Mikos Marcin i Żmińczuk Michał.