Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Uroczystość patriotyczna i Historyczna Gra Miejska

Urząd Miejski zaprasza 24 września wszystkich mieszkańców na uroczystości rocznicowe związane z II wojną światową. Podobnie jak w ubiegłym roku, oprócz tradycyjnego upamiętnienia ofiar II wojny światowej, odbędzie się defilada, pokazy rekonstruktorów, a także edukacyjna gra miejska.

Program uroczystości:

Uroczystość patriotyczna na cmentarzu w Kiełpinie
10.45 Zaciągnięcie wart honorowych
10.50 Ustawienie pocztów sztandarowych
11.00 Rozpoczęcie uroczystości
11.10 Modlitwa wielowyznaniowa 
11.40 Przemówienia okolicznościowe
11.50 Apel Poległych
12.20 Defilada historyczna (trasa cmentarz w Kiełpinie-Centrum Kultury)
12.30 Zakończenie uroczystości


13.00-18.00 Historyczna Gra Miejska śladami miejsc pamięci wydarzeń z lat 1939-1945)

16.00 Rekonstrukcja Historyczna Łomianki 1939
 

Każdy uczestnik wykonuje zadania i otrzymuje pieczątki w trzech punktach edukacyjno-historycznych. W każdym punkcie rekonstruktorzy opowiadają o wydarzeniach z II wojny światowej, zarówno działaniach zbrojnych jak i życiu cywilów podczas okupacji.

Grę zaczynamy w punkcie pierwszym (przed Szkołą w Dziekanowie Leśnym), a kończymy w trzecim (zlokalizowanym przed Centrum Kultury).

Punkty oznaczone są przystankami PKS i do każdego punktu wszyscy chętni, będą mogli dojechać linią "autobusową" złożoną z pojazdów historycznych: Phanomenon Granit 25H, Ciężarówka WHITE 1916, Półciężarówka FORD-T.

W punkcie końcowym wręczane będą nagrody za udział w zabawie. Dla uczestników wydarzenia przygotowana jest grochówka (punkt przed Centrum Kultury w Łomiankach). Na zakończenie odbędzie się artyleryjska salwa honorowa przeznaczona dla Bohaterów Łomianek.

Msza Święta w intencji Ojczyzny
Burmistrz  Łomianek zwróciła się z prośbą do księży proboszczów wszystkich łomiankowskich parafii o odprawione tego dnia Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w każdym z kościołów.

mn
18.09.2023
 

Opcje strony

do góry