Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Kolejne szachowe sukcesy ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 - Mateusza Rabieja!

W sobotę, 4 w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego turnieju "Szachowe Grand Prix OSE", organizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Turniej miał na celu popularyzację wśród dzieci kompetencji przyszłości, które szachy również rozwijają.

Turniej składał się z dwóch etapów: eliminacji, które dla regionu Polski północnej odbyły się dwa tygodnie temu w Bydgoszczy, gdzie Mateusz zajął drugie miejsce i uzyskał awans do turnieju finałowego w Warszawie oraz finału dla łącznie 12 najlepszych zawodników z obu grup eliminacyjnych.

W finale, który odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, Mateusz pewnie wywalczył pierwsze miejsce w kategorii chłopców z klas 1-2 i przy okazji wygrał wartościową nagrodę - PlayStation 5!

Z kolei w niedzielę Mateusz brał udział w Mistrzostwach Mazowsza juniorów w szachach szybkich. Za namową trenera, zdecydował się wystartować nie w swojej grupie wiekowej, tylko jako ośmioletni zawodnik powalczyć ze starszymi szachistami w grupie do lat 11.

Tutaj również Mateusz poradził sobie świetnie i po ciężkim turnieju wywalczył pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Mazowsza do lat 11!