Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Sukces Biegu Łomianek. Będą kolejne edycje

Blisko 250 sportowców wystartowało w Biegu Łomianek im. Ireny Szewińskiej. Burmistrz Dąbrowski zapowiada, że impreza na stałe pojawi się w sportowym kalendarzu i już w następnym roku jest planowana druga edycja.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W niedzielę, 24 maja odbyła się pierwsza edycja Biegu Łomianek. Organizatorzy przewidzieli, że uczestnicy będą rywalizować na dystansie 10 kilometrów. W zawodach wystartowało 236 zawodników.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

- Pragnę pogratulować wszystkim osobom, które wystartowały i ukończyły bieg. Gratuluję tym, którzy wygrali w swoich kategoriach, jak i pozostałym osobom, ponieważ wszyscy jesteście zwycięzcami. Za rok w tym samym czasie planujemy kolejną edycję biegu - mówił Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Niestety na imprezie nie mogła pojawić się znana lekkoatletka i mieszkanka Łomianek - Irena Szewińska. Pół godziny przed startem, okazało się, że pani Irena trafiła do szpitala. Informacja była o tyle przykra, iż królowa międzynarodowej bieżni wczoraj również obchodziła 69. urodziny. Burmistrz Dąbrowski ma nadzieję, że I. Szewińska będzie obecna na kolejnych edycjach Biegu Łomianek.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Bieg wystartował punktualnie o godz. 12.00. Zawodnicy biegli atestowaną trasą, prowadzącą w większości przez ul. Warszawską. Meta była usytuowana na bieżni lekkoatletycznej wokół boiska sportowego przy ICDS. Zwyciężył Sylwester Kuśmierz, który osiągnął czas 0:34:40. Drugie miejsce zajął Maciej Sulik (0:36:24), a trzecie Michał Rogala (0:36:42). Wśród kobiet najlepsza była Emila Zielińska (0:40:45).