Oficjalny Serwis Informacyjny

Piłkarze z Łomianek na ostatniej prostej

KS Łomianki uległ liderowi z Raciąża 0:2 i stracił szansę na awans do trzeciej ligi. Sezon powoli zbliża się ku końcowi, nasi piłkarze wyjdą na murawy jeszcze trzykrotnie.

W ostatnią sobotę doszło w Łomiankach do meczu na szczycie. Nasza drużyna podejmowała Błękitnych Raciąż, którzy są liderem rozgrywek na szczeblu czwartej ligi. Lepsi okazali się goście, zwyciężając 2:0. Błękitni prawdopodobnie dziś uzyskają promocję do wyższej ligi.

W sobotnim spotkaniu zespołem bardziej dojrzałym byli Błękitni. Goście z Raciąża stworzyli wiele groźnych sytuacji, KSŁ był w stanie tylko od czasu do czasu dać się we znaki defensywie przeciwnika. Błękitni objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Po rzucie rożnym jeden z zawodników przedłużył dośrodkowanie, a Daniel Mitura tylko dołożył nogę i z bliska zdobył gola. W drugiej połowie piłkarz z Raciąża minął naszego obrońcę z prawej strony i uderzył, po czym bramkarz KSŁ sparował piłkę. Dopadł do niej Piotr Paczkowski i mocnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0.

Warto odnotować, że goście kończyli spotkanie w dziesiątkę. Jeden z zawodników został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko.

Dzisiaj, tj. 3 czerwca KSŁ rozegra kolejne zawody. O godz. 17.00 zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Warszawa. Z kolei w sobotę łomiankowska drużyna zagra ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie Korona Szydłowo. Pierwszy gwizdek sędziego przewidziano również na godz. 15.00.