Oficjalny Serwis Informacyjny

Pogrom na koniec sezonu

KS Łomianki z przytupem zakończył sezon 2014/2015. W ostatnim meczu nasi piłkarze zwyciężyli Skrę Drobin aż 5:1. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z ostatniej potyczki.

W piątek, 19 czerwca KSŁ rozegrał ostatnią kolejkę ligową. Na wyjeździe zmierzył się z najsłabszą drużyną rozgrywek - Skrą Drobin. Mimo że to gospodarze objęli prowadzenie jako pierwsi, przebieg gry nie pozostawiał złudzeń, która drużyna była lepsza.

Skra zdobyła gola, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Żaden z zawodnik gości nie wybił piłki poza pole karne, co musiało skończyć się stratą bramki. Ten błąd podrażnił ambicje KSŁ, który najpierw zdobył bramkę ze spalonego i nie uznał jej sędzia, a później konstruował kolejne groźne akcje.

Jeszcze przed przerwą nasza drużyna odwróciła losy meczu. Na 1:1 strzelił Bartosz Dźwigulski, który wykorzystał płaskie podanie z lewej strony, natomiast na 2:1 Mateusz Kowalski, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. Po przerwie arbiter znowu nie uznał bramki dla KSŁ, dopatrując się pozycji spalonej. Na szczęście kolejne trzy trafienia były zdobyte prawidłowo. Na listę strzelców wpisali się więc Tomasz Kaczmarek i jeszcze dwukrotnie Bartosz Dźwigulski.

Warto zwrócić uwagę, że porażka 1:5 była dla Skry najniższym wymiarem kary. Piłkarze z Łomianek stworzyli drugie tyle niewykorzystanych sytuacji. Gdyby mieli lepiej nastawione celowniki, skończyłoby się zapewne rezultatem dwucyfrowym.

KSŁ zakończył sezon IV ligi na siódmym miejscu z dorobkiem 62 punktów. Nasza drużyna strzeliła 63 gole i straciła 38.