Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Pierwszy dzień i pierwsze decyzje burmistrza

W łomiankowskich „zerówkach” szkolnych zabrakło miejsc dla 6-latków rozpoczynających szkolną przygodę. Brak miejsc w oddziałach przedszkolnych w szkołach związany jest ze zmianą przepisów, które wymusiły na dyrektorach zmniejszenie liczby dostępnych miejsc.

- Jest to temat, którym trzeba zająć się natychmiast. Dlatego już pierwszego dnia pracy, spotkałem się z Anną Grabowską, naczelnik Wydziału Edukacji, żeby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna problemów z tegoroczną rekrutacją i znaleźć rozwiązanie - powiedział tuż po spotkaniu burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski.

Burmistrz przeanalizował możliwości gminnych szkół i zdecydował, że w szkołach podstawowych w Dziekanowie Leśnym oraz w Dziekanowie Polskim zostaną utworzone dodatkowe oddziały. Już wkrótce rozpoczną się remonty i zmiany, które pozwolą na spełnienie wymogów koniecznych do otwarcia dodatkowych oddziałów. Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego dodatkowe „zerówki” będą czekały na przyjęcie 6-latków.

To tylko początek koniecznych zmian. O kolejnych poinformujemy wkrótce. Już dziś jesteśmy pewni, że ucieszą dzieci i rodziców/opiekunów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wszystkich niezakwalifikowanych do przedszkoli maluchów.

ag
09.05.2024


 

Opcje strony

do góry