Oficjalny Serwis Informacyjny

Pogrom Nadnarwianki

Klub Sportowy Łomianki rozgromił na własnym stadionie Nadnarwiankę Pułtusk aż 6:0. Bramki strzelali: Dolewski, Trzebuchowski, Kamiński i Kossowski

Czwarta liga po sześciu latach ponownie zagościła w Łomiankach. Na stadionie przy ulicy Fabrycznej żółto-czarni podejmowali piąty zespół poprzedniego sezonu Nadnarwiankę Pułtusk. Pierwsze minuty spotkania to gra głównie w środkowej strefie boiska, próba rozeznania przeciwnika. Wraz z upływającym czasem inicjatywę w meczu zaczęli przejmować piłkarze Marka Papszuna, którzy raz po raz nękali bramkę gości. W 17. minucie spotkania kapitalnej okazji na pierwszą bramkę nie wykorzystał Łukasz Trzebuchowski, który uderzył wprost w bramkarza przyjezdnych Jakuba Wiśniewskiego. W 35. minucie Łomianki objęły, jednak prowadzenie, piłkę do siatki skierował Hubert Dolewski. Trzy minuty później było już 2:0, tym razem Trzebuchowski nie dał szans golkiperowi z Pułtuska. Niespełna sześćdziesiąt sekund później okazji na gola nie wykorzystał debiutujący przed łomiankowską publicznością Wojciech Kalinowski. Nie było to jednak jedyny zawodnik, dla którego był to pierwszy mecz przed własną publicznością, po raz pierwszy swoim kibicom zaprezentowali się także Marcin Oleksiak oraz bramkarz Mateusz Matracki, jak również Krystian Ryczkowski, Mateusz Kowalski, Łukasz Kawka i Daniel Mikołajczyk, którzy na murawie pojawili się w drugiej części meczu. Do przerwy wynik nie zmienił się, choć podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego mieli dwie dobre okazje. Najpierw piłka po strzale Jakuba Polniaka o centymetry minęła słupek bramki Matrackiego, a chwilę w zamieszaniu w polu karnym przeleciał tuż nad poprzeczką.
Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, nadal ton spotkaniu nadawali żółto-czarni. W 55. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik Nadnarwianki Andrii Kliuchyr, a minutę później bramkę na 3:0 zdobył Radosław Kamiński. W 63' Wojciech Kalinowski został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gości, sędzia spotkania Pan Radosław Pawłowski wskazał na „wapno”, a golkipera ukarał żółtą kartką. Jedenastkę na gola pewnie zamienił popularny „Doleś”. W 74. minucie ponownie trybuny tańczyły z radości swoją drugą bramkę, a piątą dla ekipy gospodarzy zdobył Radosław Kamiński. Ostateczny cios w 80. minucie zadał Adam Kossowski, który strzałem z rzutu wolnego w krótki róg pokonał Jakuba Wiśniewskiego. KS Łomianki ostatecznie pokonał Nadnarwiankę Pułtusk 6:0. Tym samym podopieczni Marka Papszuna po dwóch kolejkach zajmują trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem czterech punktów.

KS ŁOMIANKI – NADNARWIANKA PUŁTUSK 6:0 (2:0)
BRAMKI 35', 64' Hubert Dolewski, 38' Łukasz Trzebuchowski, 56', 74' Radosław Kamiński, 80' Adam Kossowski

ŻÓŁTE KARTKI 26' Tobiasz Gac – 63' Jakub Wiśniewski, 80' Mike Mmadeuwesi

CZERWONA KARTKA 55' Andrii Kliuchyr

ŁOMIANKI Mateusz Matracki – Ludwik Gac, Radosław Kamiński, Łukasz Prusik, Marcin Oleksiak, Wojciech Kalinowski, Adam Kossowski, Tobiasz Gac (66' Krystian Ryczkowski), Sebastian Kociszewski (63' Łukasz Kawka), Hubert Dolewski (70' Mateusz Kowalski), Łukasz Trzebuchowski (78' Daniel Mikołajczyk)

NADNARWIANKA Jakub Wiśniewski – Andrzej Elak, Piotr Bobowski, Łukasz Wolf (78' Kamil Orłowski), Andrii Kliuchyr, Jakub Polniak (81' Edgar Dżawakian), Emil Rembiejewski, Marcin Michalski, Michał Krzyżewski (46' Mike Mmadeuwesi), Michał Walętrzak (58' Łukasz Ćwikliński), Fabian Kotarski

SĘDZIOWALI Radosław Pawłowski – Radosław Lewandowski, Przemysław Pawłowski z Płocka