Oficjalny Serwis Informacyjny

KS Łomianki pokonał lidera

Z piekła do nieba - w taki sposób należy opisać sobotni mecz KS Łomianki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Nasi piłkarze przegrywali już 0:2, by ostatecznie pokonać lidera 4:2. Brawo!

W sobotę, 1 października KS Łomianki zmierzył się na wyjeździe z Pogonią. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego jest obecnie liderem IV ligi (grupa północ) i głównym kandydatem do awansu do wyższej ligi.

W pierwszej połowie gospodarze kontrolowali grę i szybko zdobyli dwa gole. Autorem obu bramek był Damian Kosiorek, który najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z naszym bramkarzem, a następnie umieścił futbolówkę w siatce po uderzeniu z bliskiej odległości.

Gdy wydawało się, że KS Łomianki nie będzie miło wspominał spotkania z liderem, jeszcze przed przerwą nasi zawodnicy zdobyli kontaktowego gola. Mateusz Sołtys przelobował bramkarza gospodarzy.

Druga połowa była popisem gry zespołu z Łomianek. Dwa trafienia zaliczył Patryk Brzozowski, a jedno Mateusz Makowski. Tym samym nasi piłkarze wygrali 4:2.

- Mieliśmy na to spotkanie określony plan, chłopców trochę sparaliżowało na początku to, że gramy z liderem co spotęgował też fakt, że w moim zespole mamy kilka absencji ważnych zawodników. Byliśmy jednak konsekwentni w działaniu, skuteczni i udało nam się zdobyć dzisiaj 3 punkty, choć przez cały mecz na pewno nie byliśmy stroną dominującą. Cieszę się również, że dzisiejszy mecz był typowo piłkarski, bo ostatnie spotkania, które graliśmy ciężko nazwać tą dyscypliną sportu - powiedział na gorąco po meczu lokalnemu dziennikarzowi Marcinowi Wojciechowskiemu trener KS Łomianki Michał Piros.

W ostatnich dniach KS Łomianki rozegrał jeszcze dwa mecze wyjazdowe. Najpierw nasza drużyna przegrała w spotkaniu ligowym z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 1:2. Autorem honorowego gola był Przemysław Sieczko. Natomiast w środę, 28 września KS Łomianki rozpoczął rywalizację w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W 5. rundzie łomiankowska jedenastka wygrała z Mazurem Karczew 2:0 (Zabłocki i Szeliga). W kolejnej rundzie KS Łomianki zmierzy się na wyjeździe z MKS Piaseczno. Spotkanie zostanie rozegrane w tę środę o godz. 16.00.