Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Przesunięcie terminu przebudowy Warszawskiej

Prace w ul. Warszawskiej po wprowadzeniu nowych zasad organizacji ruchu nabrały tempa, jednak dotrzymanie terminu umownego nie jest już możliwe. Wykonawca wystąpił o zawarcie aneksu terminowego. Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie robót stanowi dużą uciążliwość dla mieszkańców, dlatego na bieżąco informujemy o statusie realizacji robót.

Przesunięcie terminu przebudowy Warszawskiej

Prace w ul. Warszawskiej po wprowadzeniu nowych zasad organizacji ruchu nabrały tempa, jednak dotrzymanie terminu umownego nie jest już możliwe. Wykonawca wystąpił o zawarcie aneksu terminowego. Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie robót stanowi dużą uciążliwość dla mieszkańców, dlatego na bieżąco informujemy o statusie realizacji robót.



Firma PORR S.A. - wykonawca robót w głównej ulicy Łomianek - wystąpił o zawarcie aneksu terminowego na wykonanie objętych umową prac związanych z realizacją przebudowy sieci wod-kan, budowy kanalizacji deszczowej, budowy nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni.

Na przesunięcie terminu wpływ ma m. in.:
- przedłużenie procedur przetargowych
- przedłużające się uzgodnienia z Zarządem Dróg Powiatowych z zatwierdzeniem czasowej organizacji ruchu
- wydłużenie okresów wykonania poszczególnych odcinków sieci ze względu na konieczność prac pod ruchem
- nieprzewidziane kolizje powstałe w toku prowadzonych prac np. z kanałem technicznym na wysokości firmy Polmo Łomianki
- wykonanie robót zamiennych na odcinku od ul. Polnej do ul. Lwowskiej w zakresie wykonania lewoskrętu na działkę przeznaczoną pod inwestycję firmy zewnętrznej (roboty finansowane przez inwestora zewnętrznego)
 
Wykonawca zaproponował zakończenie robót związanych z ułożeniem pierwszej warstwy nawierzchni (warstwy wiążącej) do 27 października. Jednocześnie do 10 listopada firma PORR zadeklarowała wykonanie ostatniej warstwy konstrukcyjnej (warstwy ścieralnej). Do końca listopada natomiast realizowane byłyby najmniej uciążliwe dla ruchu roboty w obrębie miejsc parkingowych, chodników, pasów zieleni.
 
Obecnie obowiązujące zasady organizacji ruchu pozwalają wykonawcy na najlepsze i najszybsze technologicznie wykonywanie zakresu objętego umową.

Apelujemy o cierpliwość i wyrozumiałość, już niedługo wszyscy uczestnicy ruchu, poruszający się samochodami, rowerami czy pieszo będą cieszyć się z bezpiecznej i komfortowej drogi, która stanowi główny ciąg komunikacyjny naszego miasta.

[obrazek]

Szczegółowy terminarz najważniejszych wydarzeń mających wpływ na realizacją robót związanych z przebudową ul. Warszawskiej:

- 10.03.2017: ogłoszenie I przetargu na przebudowę ulicy
- 28.03.2017: otwarcie ofert (brak ofert)
- 29.03.–11.04. 2017: rozmowy z potencjalnymi wykonawcami o zleceniu zamówienia z wolnej ręki (brak zainteresowania, brak możliwości spełnienia warunków wykonawców), ponowne przygotowanie dokumentów przetargowych
- 12.04.2017: ogłoszenie II przetargu na przebudowę ulicy
- 27.04.2017: otwarcie ofert (dwie oferty, najkorzystniejsza ofert przewyższa wartość kosztorysu inwestorskiego)
- 11.05.2017: sesja nadzwyczajna (zabezpieczenie środków finansowych w celu kontynuacji postępowania przetargowego)
- 30.05.2017: po przeprowadzeniu czynności postępowania przetargowego wybór najkorzystniejszej oferty
- 06.06.2017: podpisanie umowy z wykonawcą
- 12.06.2017: wprowadzenie wykonawcy na budowę (organizacja budowy i oczekiwanie na zamówieniom materiały budowlane)
- 28.06.2017: zatwierdzenie czasowej organizacji ruchu (po wielu miesiącach uzgodnień ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego)
- 10.07.2017: rozpoczęcie robót (konieczność komisyjnego wprowadzenia czasowej organizacji pod warunkiem zawiadomienia na 7 dni przed wprowadzeniem zarządzającego ruchem, policji)

Historia zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu, która ma znaczący wpływ na prowadzone roboty:
1) w pierwszej wersji poprowadzenie objazdów ul. Kolejową, drogami opaskowymi - brak zgody GDDKiA ze względu na planowany remont ul. Kolejowej w okresie wakacyjnym
2) w drugiej wersji poprowadzenie objazdów ul. Dolną - brak zgody Zarządu Dróg Powiatowych ze względu na planowaną rozbudowę skrzyżowania ul. Wiślanej, Zachodniej i Dolnej (rondo) w okresie wakacyjnym
3) brak możliwości objazdów wymusił konieczność prowadzenia robót pod ruchem (ruch wahadłowy) – rozwiązanie to nie spowodowałoby paraliżu komunikacyjnego w Łomiankach, gdy jednocześnie prowadzone byłyby roboty w ul. Kolejowej i na skrzyżowaniu ul. Wiślanej i Zachodniej, wyznaczono obligatoryjny objazd, aby upłynnić ruch w ulicy Warszawskiej, niestety GDDKiA oraz ZDP do dnia dzisiejszego nie rozpoczęły robót
4) wykonawca chcąc przyspieszyć tempo robót (które pod ruchem są bardzo uciążliwe i odbywają się wolniej niż przy całkowitym zamknięciu), podjął kolejne rozmowy w sprawie objazdów m.in. z GDDKiA (bezskutecznie), natomiast po długich uzgodnieniach ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego, które zarządza ruchem, uzyskano zgodę na wprowadzenie organizacji ruchu, która przewiduje, że ulica Warszawska i droga bez nazwy (przy GPSZOK) będą pełnić funkcje dróg jednokierunkowych.

MA

Opcje strony

do góry