Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Ferie zimowe tuż, tuż…

Już tylko niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia ferii zimowych. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach z terenu gm. Łomianki zostanie zorganizowana akcja Halo Ferie. Centrum Kultury przygotowało ofertę zajęć płatnych oraz bezpłatnych.

Ferie zimowe tuż, tuż…

Już tylko niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia ferii zimowych. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach z terenu gm. Łomianki zostanie zorganizowana akcja Halo Ferie. Centrum Kultury przygotowało ofertę zajęć płatnych oraz bezpłatnych.

[obrazek]
OFERTA BEZPŁATNA

Halo Ferie
15-19 stycznia 2018 r.
22-26 stycznia 2018 r.

Codziennie, od  poniedziałku do piątku, na dzieci będą czekać bezpłatne projekcje filmowe oraz zabawy i warsztaty tematyczne ( plastyczne, garncarskie, edukacyjno-rozwojowe, kulinarne i inne). Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach wiekowych: gr. I - 6-8 lat oraz gr. II - 9-11 lat.

- Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 9.00 filmem dla starszej grupy. Młodsze dzieci zaprosimy do sali plastycznej na poranne kolorowanki i ich właściwe zajęcia rozpoczną się po zebraniu się całej grupy około godziny 9.30. Następnie dzieci zamienią się salami  - nieco starsi podopieczni skorzystają z oferty warsztatowej, a młodszych zaprosimy do sali kinowej. Wyjątek stanowić będzie ostatni dzień ferii, kiedy wszystkie dzieci obejrzą wspólny film o godzinie 9.00, a po nim pozostaną w sali na przedstawieniu i wspólnej animacji - Centrum Kultury opisuje przebieg zajęć.

Podczas zajęć realizowanych w czasie ferii dzieci wzbogacą  swoją wiedzę i będzie to dla nich wyjątkowa okazja do twórczej, samodzielnej pracy, dającej możliwość wykazania się pomysłowością i fantazją.

Program:
- 15.01: Świat do schrupania. Warsztaty kulinarne
- 16.01: Rękodzieci. Warsztaty garncarskie
- 17.01: Komórką szarą rusz. Turniej gier planszowych
- 18.01: Zima, zima, zima. Kreatywne warsztaty plastyczne
- 19.01: Historia dla najmłodszych. Warsztaty z IPN-em
- 22.01: Łamigłówki bystrej główki. Warsztaty edukacyjne
- 23.01: Funglish. Zabawa po angielsku
- 24.01: Wehikuł czasu. Warsztaty kreatywne
- 25.01: Witajcie w Bajkolandii. Warsztaty kreatywne
- 26.01: Uroczyste pożegnanie ferii. Show Klaun Kluseczka, czyli śmiechu beczka

Przypominamy o  konieczności wcześniejszego zgłoszenia  dziecka na warsztaty i wypełnienia deklaracji uczestnictwa, gdyż ilość  miejsc, ze względu na bezpieczeństwo i komfort pracy dzieci, jest ograniczona. Zapraszamy!

OFERTA PŁATNA

Robotyka, gry komputerowe i planetarium
15-19 stycznia 2018 r. w godz. 14.15-17.15

[obrazek] 

Tworzenie robotów? Nic prostszego! Nasze dzieci i młodzież na zajęciach z robotyki pokażą, że można z pomocą nauczyciela opanować tę sztukę. Patrząc na roboty, jakie powstają na zajęciach stałych w Centrum Kultury, można odnieść wrażenie, że technika nie ma tajemnic przed naszymi dziećmi i młodzieżą. Na zajęciach będą wykorzystane najnowsze zestawy edukacyjne lego mindstorms ev3. Zapraszamy do zapisów już dziś! Zajęcia z Robotyki potrwają 2 godziny, gry komputerowe 1 godzinę. Dodatkową atrakcją będzie projekcja filmu w mobilnym Planetarium.
 
Koszt:
140 zł - karnet tygodniowy
Wejście jednorazowe - 40 zł
Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury. 
Limit miejsc: 14

[obrazek]

Warsztaty Mały Jubiler
tworzenie biżuterii i drobnych form ozdobnych z półfabrykatów
15-19 stycznia 2018, w godz. 17.00-18.30
[obrazek]

Zapraszamy wszystkie dzieci do fascynującego świata jubilerstwa! Szczegółowy program tygodniowych warsztatów tworzenia biżuterii, przedstawia się następująco:

15.01. Kolorowe ozdoby biżuteryjne - podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów. Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowej biżuterii na rękę.

16.01. Naszyjniki – warsztat otwiera multimedialna prezentacja, która pokazuje rozwój jubilerstwa, różne kultury takie jak starożytni Egipcjanie, Celtowie czy Indie. Uczestnik przyswaja techniki montażu i dobierania rozmiarów elementów jubilerskich.

17.01. Kolczykomania - uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Podczas warsztatów poznajemy różnorodne sposoby łączenia profesjonalnych elementów jubilerskich tj. przekładki, koraliki: szklane, ceramiczne, drewniane, drucik pamęciowy, bigle, linka stalowa.

18.01. Magiczne bransoletki – plecionki makramowe - warsztat otwiera multimedialna prezentacja, która ukazuje różnorodne przykłady splotów makramowy w połączenia z elementami jubilerskimi tj. przekładki, koraliki, łączniki, różnokolorowe sznurki woskowane. Uczestnik podczas swobodnej rozmowy w grupie przyswaja wiedzę o doborze barw i faktur, materiałach i rodzajach kompozycji.

19.01. Biżuteria dla każdego - podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów. Podczas warsztatów poznajemy różnorodne sposoby łączenia profesjonalnych elementów jubilerskich tj. przekładki, koraliki: szklane, ceramiczne, drewniane, drucik pamięciowy, bigle, linka stalowa.

Każdy warsztat podsumowuje samodzielne wykonanie ozdoby biżuteryjnej. Następnie uczestnicy wykonują wspólnie dokumentację fotograficzną gotowych prac. Każdy z uczestników zabiera ze sobą wykonaną samodzielnie ozdobę gotową do noszenia.

[obrazek]

Koszt:
Karnet tygodniowy - 120 zł
Wejście jednorazowe - 40 zł
Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury. 
Limit miejsc: 15
Wiek: 7+

Studio malarstwa i rysunku
Ferie w Kręgu Barw
15-19 i 22-26 stycznia 2018 r. w godz. 12.15-14.15

[obrazek]

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 6-106 lat na zajęcia plastyczne, prowadzone przez artystów plastyków Halinę i Bartłomieja Kuźnickich. Zajęcia od poniedziałku do piątku, przez całe ferie, w godzinach 12.15-14.15.

Koszt:
Karnet tygodniowy - 130 zł
Wejście jednorazowe - 40 zł

Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury. Zapisy w recepcji Centrum Kultury.

Warsztaty aktorsko-filmowe
 dla młodzieży 12+
15-19 i 22-26 stycznia w godz. 14.00-17.00

[obrazek]

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży co najmniej w wieku gimnazjalnym oraz dla dorosłych. Program jest tak skonstruowany, by odnaleźli się na nich zarówno ci, którzy chcą spróbować swoich sił przed kamerą, jak i za kamerą. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w różnych rolach- aktora, reżysera, scenarzysty czy operatora obrazu. Na koniec każdy stworzy swoją krótką etiudę.

Instruktor: Jacek Stachowicz jest reżyserem teatralnym i filmowym oraz instruktorem. Od ponad 5 lat zajmuje się pracą artystyczną. Pracował zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi - zawodowcami i amatorami teatru. W swojej pracy główny nacisk kładzie na pracę nad tekstem, a co za tym idzie budowanie postaci i ciekawą inscenizację. Nie jest mu obca również metoda pracy warsztatowej, w której poprzez proces, w pracy "od zera", powstaje pełnoprawny spektakl czy film. 

Karnet tygodniowy - 70 zł
Zapisy w recepcji Centrum Kultury.
Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury. 

Warsztaty Naukowe
22-26 stycznia 2018 r.
godz. 16.00-17.00 I grupa (wiek 4-6)
godz. 17.15-18.15 II grupa (wiek 7+)

[obrazek]

Zachęcamy do spędzenia nadchodzących ferii w naukowej atmosferze. Program spotkań będzie wyglądał następująco:

poniedziałek: 3, 2, 1… (Re)-Akcja! – Pewien naukowiec powiedział kiedyś, że „Światem rządzi chemia”. Czym jest tak naprawdę ta uznawana jeszcze 200 lat temu za magię nauka i co kryje się pod tajemniczym określeniem „reakcje chemiczne”? Dzieci poznają odpowiedź dzięki przeprowadzeniu kilku efektownych eksperymentów.

wtorek: Elektrostatyka – Czy można dotknąć urządzenia o napięciu 200 tys. Volt i przeżyć? Czy można zapalić swoim własnym ciałem świetlówkę? Na te i wiele pytań odpowiemy podczas zajęć poświęconych elektryczności statycznej. Uczestnikom z wrażenia aż włosy staną dęba! I to dosłownie.

środa: Nie taki mokry lód – Podczas zajęć dzieci dowiedzą się w najciekawszy z możliwych sposobów, jakie są stany skupienia substancji oraz w jaki sposób można je zmieniać. Na koniec samodzielnie wykonają najprawdziwszą substancję, która jest trochę cieczą, a trochę ciałem stałym.

czwartek: Ach to powietrze! – Tematem przewodnim zajęć jest niewidoczne, ale niezbędne do życia powietrze. Wykonując wiele eksperymentów, dzieci dowiedzą się, że oprócz udziału w tym niezwykle ważnym procesie jakim jest oddychanie, powietrze ma kilka innych zadziwiających i unikalnych właściwości.

piątek: Dziwna fizyka – Te zajęcia to podróż do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Mali naukowcy będą mieli m. in. okazję przyjrzeć się z bliska zjawisku jakim jest rozłożenie siły ciężkości, oprócz tego udowodnimy dzieciom jak silne potrafi być surowe jajko, a także przeciągniemy przez balon wykałaczkę w naukowy sposób. Zajęcia te stanowić będą przekrój przez tematy związane z fizyką, poprzez pokazanie zaskakujących i na pierwszy rzut oka nieprawdopodobnych eksperymentów. 

Koszt:
Karnet tygodniowy - 120 zł
wejście jednorazowe - 30 zł
Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury. Zapisy w recepcji Centrum Kultury.

[obrazek]

[obrazek]

 Warsztaty ceramiczne 
22-26 stycznia 2018 r. w godz. 14.30-16.00

[obrazek]

[obrazek]

Głównymi celami zajęć jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej, rozwijanie zdolności manualnych oraz ukazanie uczestnikom drogi, jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem. Zajęcia uczą koncentracji, uwagi, planowania przestrzennego, odporności emocjonalnej na porażki i niepowodzenia (ponieważ materia ta może być niezwykle nieprzewidywalna), także wiary we własne siły i możliwości. Ceramika pozwala na elastyczne i łatwe wyrażanie własnych pomysłów. Pozwala na kontakt z naturalnym i obecnym od wieków tworzywem, które łatwo daje się kształtować, pozwala również na tworzenie i wyrażanie samego siebie w dziele, które pozostanie na dłużej. Materiały w cenie zajęć! Prowadząca: Magdalena Ciesielska.

Koszt:
Karnet tygodniowy - 120 zł
Wejście jednorazowe - 40 zł

Opłatę należy uiścić najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto bądź w recepcji Centrum Kultury.

05.01.2018

Opcje strony

do góry