Oficjalny Serwis Informacyjny

Florian z Pucharem Burmistrza Łomianek

Znamy zwycięzcę II Turnieju Halowego o Puchar Burmistrza Łomianek. Na najwyższym stopniu podium uplasował się zespół Florian, z kolei drugie miejsce zajęli Chłopcy z Bielan, a trzecie Kaktus. Wszystkie drużyny zagrały dla 20-letniego Olafa chorującego na nowotwór kości.

W piątek i sobotę w hali sportowej ICDS 16 drużyn rywalizowało o zwycięstwo w II Turnieju Halowym o Puchar Burmistrza Łomianek. Podobnie jak parę tygodni temu, tak i teraz rywalizacja była zacięta, a zawodnicy wyróżniali się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi. Zmaganiom Łomiankowskiej Ligi Piłkarskiej przyglądali się: Burmistrz Tomasz Dąbrowski i Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki.

W trakcie turnieju odbyły się licytacje dla 20-letniego mieszkańca Łomianek. Olaf choruje na nowotwór kości, więcej informacji TUTAJ. Podczas turnieju wylicytowano m.in. wyjście na mecz z Jackiem Magierą (640 zł), koszulkę Eduardo Da Silvy z Legii (310 zł), koszulkę Ariela Borysiuka z FC Kaiserslautern (200 zł), koszulkę Mateusza Wieteski z Górnika Zabrze (200 zł) i rękawice Piotra Strusa, zawodnika federacji ACB (150 zł).

Turniej wygrał Florian, który zanotonował w grupie finałowej komplet zwycięstw, a w całym turnieju stracił tylko jedną bramkę. Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy - Chłopcy z Bielan. Z kolei trzecie miejsce ponownie zajął Kaktus. Tuż za nimi uplasował się Conns-Bud.

Warto odnotować, że relację z turnieju przeprowadziło ogólnopolskie radio sportowe zapinamypasy.pl, należące do znanych dziennikarzy: Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego. Ponadto zmaganiom piłkarzy przyglądał się Grzegorz "Gabor" z programu Turbokozak w Canal+ Sport, który także przekazał na licytację swoje rękawice. W barwach Conns-Bud zagrał Mateusz Szczepanik z zespołu muzycznego Pectus, natomiast MVP turnieju został Boha Yusupov, który w przeszłości grał na Mistrzostwach Świata U-17 w reprezentacji Tadżykistanu przeciwko takim zawodnikom jak Eden Hazard. W zespole Florian wystąpił Piotr Petasz, były zawodnik m.in. Polonii Warszawa, Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni Szczecin.