Oficjalny Serwis Informacyjny

Trzy punkty zostają w Łomiankach

W ostatnią sobotę Klub Sportowy Łomianki pokonał na własnym stadionie Wkrę Żuromin 1:0. Bramkę dla gospodarzy w 89. minucie meczu strzelił Piotr Płotnicki.

Początek spotkania był bardzo chaotyczny w wykonaniu obu zespołów. Wiele strat i gra tocząca się głównie w środkowej strefie boiska to obraz pierwszych minut meczu. Wraz z upływającymi minutami rozkręcać zaczęli się piłkarze prowadzeni przez Jarosława Sochackiego. W 26. minucie poprzeczka uratowała żółto-czarnych przed utratą bramki. W 39. minucie na pustą bramkę nie trafił nowy nabytek - żurominian Jakub Witkowski. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść goście za sprawą Damiana Paworskiego, jednak na szczęście dla łomiankowskich futbolistów przytomnie między słupkami zachował się, wracający do pierwszego składu Mikołaj Wielgus.
Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 0:0.

Po zmianie stron stopniowo inicjatywę próbowali przejmować gospodarze. Przyjezdni z kolei ograniczyli się do wyprowadzania kontrataków. W 89. minucie trybuny stadionu przy Fabrycznej oszalały z radości. Piotr Płotnicki, pozyskany w przerwie zimowej z Hutnika Warszawa, strzałem z rzutu wolnego nie dał najmniejszych szans golkiperowi z Żuromina, Kamilowi Gatyńskiemu. Pięć minut później sędzia spotkania Artur Obłękowski zagwizdał po raz ostatni.

KS ŁOMIANKI – WKRA ŻUROMIN 1:0 (0:0)

BRAMKA 89' Piotr Płotnicki

ŻÓŁTE KARTKI 18' Maciej Kołacz, 43' Piotr Płotnicki, 86' Kamil Sobczyk 90'+3 Tobiasz Gac - 79' Bartosz Nowacki, 90'+3 Michał Sochacki, Dawid Skrzynecki

KS ŁOMIANKI Mikołaj Wielgus – Ludwik Gac, Przemysław Piros, Maciej Kołacz, Bartłomiej Walkowski, Patryk Gac (28' Piotr Płotnicki), Tobiasz Gac,  Antoni Roszkowski (81' Kamil Sobczyk), Jakub Kaźmierczak (75' Mateusz Kowalski), Łukasz Kawka, Sebastian Kociszewski (66' Daniel Mikołajczyk) TRENER Jacek Cyzio

WKRA ŻUROMIN Kamil Gatyński – Piotr Pikalski, Rafał Pikalski, Michał Sochacki, Dominik Stopczyński (53' Bartłomiej Narewski), Damian Paworski, Tomasz Kamiński, Dawid Skrzynecki, Rafał Kruk, Jakub Witkowski (59' Adam Koprowski), Bartosz Nowacki (81' Robert Żelazny) TRENER Jarosław Sochacki

SĘDZIOWALI Artur Obłękowski – Mariusz Borkowski, Łukasz Aleksandrowicz z Radomia