Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Dzień Bez Śmiecenia

Każdy z nas rocznie produkuje 300 kg odpadów - w skali całego kraju rocznie produkujemy ok. 12 mln ton odpadów z których zbierane jest selektywnie tylko 5%, a ¼ z nich to odpady opakowaniowe, które mogą zostać poddane recyklingowi.

Dzień Bez Śmiecenia

11 maja to dzień, w którym rozpoczął funkcjonowanie Polski System Gospodarki Odpadami Opakowaniowymi organizowany zgodnie z wytycznymi Dyrektywy UE 94/62. 11 maja 2001 roku parlament przyjął pakiet ustaw, w tym regulacje o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej DZ. U. nr 63 z 2001 roku, poz. 639 z późniejszymi zmianami.

[obrazek]

Trafiłem do Recyklingu! – to hasło szóstej już edycji kampanii organizowanej przez Rekopol Organizacja Odzysku S.A. Tegoroczna kampania jest elementem programu współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt. "Segreguj Odpady to Się Opłaca".

W tym roku organizatorzy pragną zwrócić uwagę nie tylko na istotę selektywnej zbiórki, ale przede wszystkim na "drugie życie odpadów", czyli do czego mogą zostać ponownie wykorzystane, co z nich powstaje w wyniku procesu recyklingu.

Każdy z nas rocznie produkuje 300 kg odpadów  - w skali całego kraju rocznie produkujemy ok. 12 mln ton odpadów z których zbierane jest selektywnie tylko 5%, a ¼ z nich to odpady opakowaniowe, które mogą zostać poddane recyklingowi.

Dzień bez Śmiecenia - World non-waste Day to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i sponsorowanego w Polsce przez Rekopol. Od samego początku współorganizatorami kampanii są wszyscy Akcjonariusze Rekopolu.

Opcje strony

do góry