Oficjalny Serwis Informacyjny

Łomiankowski Unior Mazovia 12H Marathon

Pierwsza edycja dwunastogodzinnego maratonu rowerowego odbyła się 23 czerwca w Łomiankach. Na starcie pojawiło się wielu zawodników, którzy do tej pory nie brali udziału w maratonie wielogodzinnym.

Pierwszy maraton dwunastogodzinny  zakończony.

Pierwsza edycja dwunastogodzinnego maratonu rowerowego odbyła się 23 czerwca w Łomiankach. Unior 12H Marathon wystartował o godzinie 9.00 rano i od tego momentu rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy zawodnikami w klasyfikacji Solo z podziałem na kategorie wiekowe, Duo – zespoły dwuosobowe oraz Quarto – drużyny składające się z maksymalnie czterech zawodników. Zwycięzcami zostali Ci zawodnicy bądź zespoły, które pokonały największą liczbę okrążeń w czasie dwunastu godzin. Pogoda zarówno na starcie jak i podczas trwania całego wyścigu była bardzo sprzyjająca, do tego stopnia, że nawet dość mokre fragmenty trasy z czasem stawały się coraz łatwiejsze do pokonania, co było dość znaczące mając na uwadze, że każde kolejne okrążenia były pokonywane przy coraz większym zmęczeniu.

Zwycięzcą tegorocznej pierwszej edycji Unior Mazovia 12H Marathon – pokonując 18 okrążeń – został Kacper Cacko z APS Polska. Miał jednak godnego siebie rywala w osobie Piotra Kozdryka (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn), który pokonał tyle samo okrążeń z nieco gorszym wynikiem czasowym i uplasował się na drugiej pozycji. Wśród Pań zwyciężyła Renata Supryk z AGR Welodrom z 15 okrążeniami na koncie, drugie miejsce zajęła Hanna Grochowska, trzecie Danuta Blank, zwyciężczyni ubiegłorocznego maratonu 24H.
Wśród drużyn w kategorii Duo triumfowali zawodnicy PKO BP w składzie: Maciej Mikołajun i Krzysztof Sobolewski. W kategorii  Quarto – pokonując 20 okrążeń – zwyciężyli zawodnicy: Norbert Gałązka, Piotr Góral, Bartosz Łuczak, Marek Stram z grupy Gerappa.

Na starcie pojawiło się wielu zawodników, którzy do tej pory nie brali udziału w maratonie wielogodzinnym. Dla pierwszych adeptów tego typu ścigania z pewnością była to możliwość nabrania umiejętności różnego rodzaju: kontroli możliwości swojego organizmu, w przypadku drużyn jazdy w zespole i opracowanej strategii oraz zadbania o sprzęt, który musi działać przez pół doby. Te zdobyte doświadczenie zapewne niektórym pozwolą na zmierzenie się za trzy tygodnie w maratonie Unior Mazovia 24H Marathon, który odbędzie się w Wieliszewie w dniach 14- 15 lipca.