Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Łomianki uczczą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 8:41, zawyją w Łomiankach syreny. To hołd oddany wszystkim ofiarom katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, która wydarzyła się przed rokiem...

W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 8:41, zawyją w Łomiankach syreny. To hołd oddany wszystkim ofiarom katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, która wydarzyła się przed rokiem. W łączności  z rodzinami tych co zginęli, zachęcamy do zatrzymania się na krótką chwilę, by uczcić pamięć ofiar katastrofy.
Mija rok od tragedii, która wydarzyła się na lotnisku pod Smoleńskiem, gdzie w drodze na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób. Byli wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, a także wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych, duchowieństwo, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, ministerstw i instytucji państwowych. Zginęli przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych, towarzyszące im osoby oraz załoga samolotu.

Cześć ich pamięci.

Opcje strony

do góry