Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Konkurs literacki „Rozpisane Łomianki”

Pierwsza edycja konkursu pn: „Zasłyszane przy stole. Niezwykłe historie rodzinne”.

Zapraszamy uczniów i ich rodziny do udziału w gminnym konkursie literackim „Rozpisane Łomianki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach. Patronem honorowym konkursu jest Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska – Piotrak. Tematem pierwszej edycji konkursu jest: „Zasłyszane przy stole. Niezwykłe historie rodzinne”. Celem konkursu jest popularyzacja w środowisku lokalnym wartości rodzinnych, takich jak miłość, szacunek, zaufanie, akceptacja, empatia, czułość, tradycje rodzinne. Pragniemy zwrócić uwagę lokalnej społeczności na konieczność wydłużenia czasu poświęconego rodzinie. Jesteśmy przekonani, że każda rodzina ma swoją ciekawą historię, swoich bohaterów. Warto o nich opowiadać, by czerpać wzorce od najbliższych. Przedmiotem konkursu jest opowiadanie familijne, w którym istotną rolę będzie odgrywać rodzina.

W konkursie przewidziano trzy kategorie:

I KATEGORIA – ŁĄCZĄ NAS POKOLENIA – opowieść rodzinna napisana wspólnie przez członków rodzin – skierowana do Uczniów klas I-VIII oraz ich rodzin.

II KATEGORIA – RODZINA OCZAMI DZIECKA – opowieść familijna napisana indywidualnie przez uczniów klas IV-VI,

III KATEGORIA – Z RODZINĄ POD WŁOS - opowiadanie rodzinne napisane indywidualnie  przez uczniów klas VII-VIII.

Konkurs trwa do 20 kwietnia. Jego szczegóły i regulamin znajdują się na stronie internetowej sp2.edulomianki.pl. Prace należy wysyłać na adres rozpisanelomianki@gmail.com

Skąd pomysł na taki właśnie konkurs? To jedno z założeń innowacji pedagogicznej z języka polskiego, jaka została wprowadzona w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej. Wszystko po to, aby uświadomić dzieciom i rodzicom, że pisanie ma niezwykłą moc. Pomaga przezwyciężać stres, rozładowywać emocje, przelać na papier nawet najskrytsze uczucia i sekrety. Jest niezwykle przydatne w rozwijaniu wyobraźni. Pobudza twórczo i kreatywnie. Wzbogaca zasób słownictwa. Idzie w parze z czytaniem i wpływa na rozwój intelektualny młodego człowieka. Jest bardzo atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych. Ostatnio na topie i bardzo modne.  Do tego ma właściwości terapeutyczne i może być fantastyczną zabawą nawet w szkole. Każdy zna kampanię promującą czytelnictwo w Polsce - „Cała Polska czyta dzieciom”. Mnie się marzy nowa kampania - „Całą Polska pisze z dziećmi”. Wypromujmy, więc piśmiennictwo, otwórzmy oczy na wagę sprawy. Zobaczmy, jak ważne i potrzebne jest przekonanie, że to prosta i przyjemna, a do tego bardzo pożyteczna czynność. 

 

Urszula Polańska
SP 2.

10.03.2020

Opcje strony

do góry