Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

NFOŚiGW uruchamia dopłaty do aut elektrycznych, także dla osób fizycznych

Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchamia trzy nowe programy, które mają przyśpieszyć rozwój elektromobilności w Polsce. Wsparcie wyniesie 150 mln zł.  Nabór wniosków do programów „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber” rozpocznie się 26 czerwca.

  • Program Zielony samochód - Osoby fizyczne mają szansę na dotacje do 18 750 zł, przy czym nie więcej niż 15% kosztów kwalifikowanych, które zostaną poniesione po 1 maja 2020 r. Cena nabycia pojazdu elektrycznego nie może przekroczyć 125 tys. zł.
  • Program eVan – dofinansowanie dla przedsiębiorców zdecydowanych na zakup elektrycznych samochodów dostawczych (kategoria N1). Można otrzymać do 30% kosztów kwalifikowanych (do 70 tys. zł) na zakup/leasing pojazdów elektrycznych oraz do 50% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 tys. zł na nabycie punktu ładowania o mocy do 22kW – kosztów kwalifikowanych, które zostaną poniesione po 1 stycznia 2020 r.
  • Program Koliberwsparcie na zakup/leasing 1 tys. elektrycznych taksówek (kategoria M1) oraz 1 tys. ładowarek domowych typu wall box skierowane do mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, posiadających licencję na przewóz osób w transporcie drogowym. Można otrzymać do 20% kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 25 tys. zł, przy maksymalnym koszcie kwalifikowanym zakupu i montażu punktu ładowania 150 tys. zł) lub pożyczkę. Okres kwalifikowalności kosztów liczy się od 1 stycznia 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:  http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1603,nfosigw-dofinansuje-zakup-pojazdow-elektrycznych.html

 


fot:NFOŚiGW
17.06.2020

Opcje strony

do góry