Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

50 tys. zł dla gminy z najwyższą frekwencją w wyborach.

Rusza akcja „Głosujesz? Zyskujesz!”

50 tys. zł otrzyma ta gmina będąca członkiem Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa” (SMW), która odnotuje najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. Środki pochodzą ze składek członkowskich Stowarzyszenia, które chce w ten sposób zmobilizować wyborców, aby w najbliższą niedzielę poszli do urn lub zagłosowali korespondencyjnie.

– W  przypadku zarządzenia drugiej tury wyborów, wsparcie finansowe zostanie przekazane gminie, w której średnia frekwencja z obydwu tur będzie najwyższa – czytamy w uchwale zarządu SMW z 22 czerwca br.

– Wybory prezydenckie w Polsce tradycyjnie cieszą się w Polsce wysoką frekwencją. Przed pięcioma laty w pierwszej turze było to 48,96 proc. a  w drugiej – 55,34 proc. Rekordowy pod tym względem był rok 1995, kiedy to w obu turach frekwencja wyraźnie przekroczyła 60 proc. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę uda nam się przynajmniej zbliżyć do tego wyniku, a w wariancie optymistycznym – pobić go – mówi wiceprezes SMW, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Profrekwencyjna akcja SMW promowana jest w mediach społecznościowych pod hasłem „Głosujesz? Zyskujesz!”. – Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak i z kryzysem gospodarczym – podkreśla skarbnik Stowarzyszenia, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” zrzesza 32 gminy położone w tzw. Obszarze Metropolitalnym Warszawy, określanym jako NUT2 „warszawski stołeczny”. Są to (w kolejności alfabetycznej):  Błonie, Cegłów, Dębe Wielkie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jadów, Józefów, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, m. st. Warszawa,  Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Nadarzyn, Nieporęt, Osieck, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Radzymin, Stare Babice, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Żabia Wola.

 

źródło:  Stowarzyszenie „METROPOLIA WARSZAWA”
23.06.2020 r.

 

Opcje strony

do góry