Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrz Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak

Rada Miejska w Łomiankach udzieliła burmistrz Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak absolutorium i wotum zaufania .W trakcie sesji podsumowano rok 2019. Nowym Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej został Krzysztof Wawer.

„Pani Przewodnicząca, Państwo Radni, Szanowni Mieszkańcy i Goście, Szanowni Współpracownicy!

Bardzo dziękuję za wotum zaufania i absolutorium. Dla każdego burmistrza to ważny dzień. Dziś dyskutowaliście nad raportem o stanie gminy, ocenialiście Państwo wykonanie budżetu.

Absolutorium udzielone burmistrzowi to pośrednio także ocena pracy radnych, bo to Państwo radni decydują – burmistrz jedynie wykonuje podjęte uchwały –­ tym bardziej dziękuję Radzie Miejskiej. Dziękuję za każdą merytoryczną uwagę, za każdy spór, który przyniósł wymierne korzyści mieszkańcom gminy, za pomoc i wsparcie w trudnych momentach, za każde dobre słowo.

Każdy z nas tu obecnych: radni, urzędnicy, szefowie gminnych jednostek - pracuje na rzecz Mieszkańców gminy. Życzyłabym sobie, żebyśmy nigdy o tym nie zapominali.

Jestem przekonana, że gdy będziemy podejmować decyzje i realizować zadania, gdy będziemy pamiętać o tym, że to nie my jesteśmy tu najważniejsi, że gdy na bok odłożymy sympatie i antypatie, także polityczne czy lokalne spory - to w Łomiankach będzie działo się dobrze.

Radzie Miejskiej, która od dwóch tygodni ma nową Przewodniczącą, a od dziś nowego Wiceprzewodniczącego, życzę tylko dobrych wyborów na resztę tej kadencji.

Obejmując urząd burmistrza, uroczyście ślubowałam, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. I to ślubowanie mam w pamięci każdego dnia, przekraczając próg urzędu” - powiedziała Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

Burmistrz Łomianek szczególne podziękowania złożyła skarbnikowi gminy - Hannie Dąbrowskiej.

mjr
fot.: ao

15.07.2020

Opcje strony

do góry