Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Witaj szkoło!

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

Dziś Państwa dzieci/podopieczni rozpoczynają nowy rok szkolny 2020/2021. Nigdy dotąd nie rozpoczynali go w takich okolicznościach. Koronawirus zmienił świat. Musimy mierzyć się
z wciąż panującą pandemią i rozpocząć pracę w warunkach reżimu sanitarnego.

Polski rząd podjął decyzję o powrocie do szkół i przedszkoli, a minister edukacji narodowej przedstawił opracowane wspólnie z głównym inspektorem sanitarnym i ministrem zdrowia wytyczne, które obowiązują od 1 września 2020 r. Mają zastosowanie do organizacji pracy szkół i placówek, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wytyczne zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły. Niestety wszystkie (nawet te szczegółowe) wytyczne przedstawiono bardzo ogólnie.

Dlatego najważniejsze wciąż pozostaje bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa
i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub przedszkola, regularne czyszczenie pomieszczeń.

Łomiankowskie szkoły i przedszkola wdrożyły dodatkowo szczegółowe procedury i regulaminy, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom. Bardzo ważne jest, żeby każdy rodzic/opiekun i każdy uczeń zapoznał się z nimi i bezwględnie ich przestrzegał. Żadne, nawet najlepsze procedury nie zastąpią odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie osób, z którymi uczniowie będą się na co dzień spotykać.

Drodzy Uczniowie!

Już za chwilę usłyszycie pierwszy po wakacjach dzwonek. Serdecznie witam wszystkich uczniów, a szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w szkole.

Życzę, żebyście poczuli się w niej dobrze i bezpiecznie. Jestem przekonana, że nauczyciele
i starsi koledzy otoczą Was opieką i pomogą szkołę poznać i polubić.

Wiem, że jesteście za sobą stęsknieni, że chcielibyście być blisko, witać się jak dawniej, opowiedzieć sobie ostatnie pół roku. Oczywiście możecie to robić, ale pamiętajcie proszę
o zachowaniu dystansu, o zakładaniu maseczek w sytuacjach, gdy nie ma możliwości zachowania odległości, o częstym myciu i dezynfekcji rąk. Jeśli źle się poczujecie natychmiast poinformujcie o tym swoich nauczycieli. Wciąż trwa pandemia i zachorowań na Covid-19 jest wciąż bardzo dużo. Regulaminy i procedury, które wdrożyli dyrektorzy Waszych placówek muszą być bezwzględnie przestrzegane – dla bezpieczeństwa każdego z Was.
Wierzę, że mimo młodego wieku jesteście odpowiedzialni i nie będziecie ryzykować własnego zdrowia oraz zdrowia swoich przyjaciół, kolegów i nauczycieli.

Drodzy Dyrektorzy/Nauczyciele

Na początku raz jeszcze bardzo dziękuję za Państwa pracę w trakcie nauczania zdalnego. Dla nikogo nie był to łatwy czas. Dla nauczycieli, rodziców i uczniów był jeszcze trudniejszy, bo musieli z dnia na dzień poradzić sobie ze zdalnie prowadzonymi lekcjami, a nikt z nas nie miał w tym żadnego doświadczenia.

Rozumiem Państwa obawy przed powrotem do stacjonarnej pracy w reżimie sanitarnym, ale mam nadzieję, że pandemia nie pozwoli byście stracili radość z nauczania swoich uczniów.

Każdemu z Państwa życzę, mimo trudnego czasu, wspaniałego roku szkolnego i dużo zdrowia i bezpiecznego nowego roku szkolnego.


 

Małgorzata Żebrowska-Piotrak

      Burmistrz Łomianek

 

fot.: ao
01.09.2020

 

Opcje strony

do góry