Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Weekend w Łomiankach – 12-13 września 2020r.

Tradycyjnie już we wrześniu odbyły się Dni Dąbrowy. W ten sam weekend piknik zorganizowało sołectwo Kiełpin. Na mieszkańców czekało wiele kulturalnych, integracyjnych i sportowych atrakcji.

  • Sobota, 12 września

Place zabaw w Kiełpinie i Dąbrowie Leśnej zamieniły się królestwo najmłodszych. Dorośli także się nie nudzili. W Kiełpinie królowała koszykówka, na osiedlu Równoległa odbyły się rozgrywki w piłce nożnej o puchar Dąbrowy. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy z uczestników mógł wybierać w bogatej ofercie różnorodnych zabaw, konkursów i zawodów sportowych.
Pogoda była specjalnie zamówiona na tą okazję. Szczególne podziękowania za organizację pikników składamy radnej Agnieszce Zdunek oraz radnej Agnieszce Gawron-Smater i sołtysowi Pawłowi Stasiakowi.

       

       

       

       

       

       

   

   

W trakcie pikniku w Kiełpinie rozpoczęły się również konsultacje społeczne dotyczące kształtowania przestrzeni dla terenu publicznego przy skrzyżowaniu ul. Cienistej i Rolniczej.

       

       

W sobotni wieczór mieszkańcy mogli obejrzeć spektakl „Podwieczorek życia”. Na ulicy Akacjowej zagościli aktorzy teatru #MamTeatr ze swoją komedią. Podobno nie ma na świecie bardziej męczącego stworzenia niż mężczyzna, który choruje lub traci pracę. Pewnego dnia pomysły głowy domu przerosną wszystkich i trudno będzie przetrwać do kolacji życia. Można uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że żona – Anusia – musi wykazać się daleko idącym współczuciem, troską i ogromną wyobraźnią połączoną z poczuciem humoru...
Fantastyczna komedia na letni wieczór, zakończyła sobotnie atrakcje.

              

            

       

 

  • Niedziela, 13 września

Tego dnia odbył się Piknik w Dąbrowie Zachodniej z animacjami dla dzieci w Lemon Tree, a o godz. 13.00 Artyści Dąbrowy otworzyli swoje ogrody dla mieszkańców gminy i wpuścili ich do swojego świata. Do każdego ogrodu gospodarze zaprosili wielu interesujących gości. Nowością była wystawa Muzykalia w Centrum Kultury w Łomiankach, czyli niezwykły zbiór instrumentów dawnych kolekcjonowany przez pana Pawła Hruszwickiego, która rozpoczęła artystyczną niedzielę. Wystawa potrwa do 30września br. 

        

   

              

   

   

         

   

 

   

   

        

   

   

   

Dzień zakończył kameralny koncert Karoliny Gwóźdź w Centrum Kultury, w trakcie którego wystąpiły również nasze seniorki z zespołu Evitki. 

              

   

 

 

mjr
fot.kz,ck,uk
14.09.2020 r.

Opcje strony

do góry