Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

„Paczka dla Seniora” i nie tylko

W poniedziałek 23 marca br. Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) w Łomiankach uruchomi kolejny program pomocowy.

Tym razem jest to bezpłatna „Paczka dla seniora”. Jego celem jest zakup i dostarczenie podstawowych zakupów żywnościowych osobom potrzebującym. Zakupy będą finansowane ze środków budżetowych OPS. 

Akcja pomocy będzie działała w związku z zagrożeniem epidemicznym. Wsparcie otrzymają mieszkańcy gminy, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Mowa głównie o seniorach powyżej 65. roku życia, którzy mieszkają samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku czy z niepełnosprawnością.

Taką pomocą obejmiemy także osoby niepełnoprawne powyżej 18 roku życia, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich. 

Co istotne, akcją nie będą objęte osoby z kwarantanny (objęte są innym programem).

Osoby zainteresowane będą mogły korzystać z pomocy nie częściej niż raz w tygodniu. W ramach usługi pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej będą kupować podstawowe artykuły spożywcze do kwoty 50 zł. (pieczywo, nabiał, produkty długoterminowe z wyłączeniem surowego mięsa) w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Zakupy będą dokonywane wyłącznie w sklepach spożywczych na terenie Miasta i Gminy Łomianki, by przy okazji wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. 

Ważne! 
Paczki będą dostarczane pod wskazany w zgłoszeniu adres  na zasadzie bezkontaktowej dostawy (pod drzwi). Przed zostawieniem paczki pracownik OPS zadzwoni do osoby potrzebującej (maksymalnie dwa razy), by potwierdzić jej obecność w domu. 

Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 
22 751 90 57 wew.101 od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 12:00.

Regulamin programu „Paczka dla Seniora” 

Dominika Kowalczyk-Ptasińska,
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach

20.03.2020

fot.ao

Opcje strony

do góry