Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Oferta kulturalna

[obrazek]Centrum Kultury w Łomiankach

ul.Wiejska 12a (wejście od ul. Gościńcowej)
05-092 Łomianki
tel. (22) 751 35 02

kultura.lomianki.pl
https://www.facebook.com/kulturalomianki

Centrum Kultury w Łomiankach jest miejscem dynamicznie prowadzonej polityki kulturalnej, którego oferta programowa stanowi o wysokiej jakości życia kulturalnego mieszkańców. Centrum tętni życiem działających w nim sekcji muzycznych, zespołów i grup twórczych obejmujących wszystkie dziedziny kultury.

Centrum dąży do tego, aby oferta programowa i przestrzeń była oparta na haśle „Dostępni i równi w lokalnej kulturze”, zawierała propozycje aktywności fizycznej i psychofizycznej dla wszystkich odbiorców bez względu na płeć, wiek, zainteresowanie, tożsamość narodową i religijną, poglądy polityczne oraz niepełnosprawności. Za niezwykle ważną uznawana jest współpraca oraz budowanie więzi społecznych aktywizujących mieszkańców gminy.

To miejsce fascynujących spotkań z muzyką, teatrem, literaturą i sztuką, tworzone z myślą o mieszkańcach Łomianek i razem z nimi. Miejsce, które żyje od rana do wieczora, w którym drzwi zawsze są otwarte dla ludzi, którzy w kreatywny sposób podchodzą do otaczającej ich rzeczywistości. Posiada atrakcyjne sale do ćwiczeń, tańca, pracownię plastyczną oraz muzyczną. W sali widowiskowej odbywają się spektakle teatralne, koncerty muzyczne, konferencje i projekcje filmowe.

Za sprawą współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządowymi często odbywają się prelekcje, wykłady, ciekawe pokazy i nietuzinkowe wernisaże twórców amatorów i profesjonalistów. Realizujemy wiele projektów skierowanych do różnorodnych grup społecznych i wszystkich chętnych zapraszamy do współtworzenia nowej odrębnej przestrzeni życia i przeżywania tego co jest ważne dla każdego z nas.

 

[obrazek]Biblioteka Publiczna w Łomiankach

05-092 Łomianki
ul. Wiejska 12A
tel. (22) 751-32-23
e-mail: biblioteka@lomianki.pl
www.biblioteka.lomianki.pl

Biblioteka Publiczna w Łomiankach to instytucja kultury, w skład której wchodzą Biblioteka Główna z siedzibą przy ul. Wiejskiej 12a, oraz dwie filie: Filia nr 1 w Dziekanowie Nowym (ul. Rolnicza 501) oraz Filia nr 2 w Dąbrowie (ul. Dolna 48).
Naszym czytelnikom oferujemy:
 • książki,
 • programy edukacyjne (na CD-ROM),
 • nagrania muzyczne (na nośnikach CD),
 • bajki dla dzieci (na nośnikach CD/DVD),
 • filmy (na nośnikach CD/DVD),
 • opowiadania (na nośnikach CD),
 • książkę mówioną (w formacie CD Audio oraz MP3),
 • czasopisma i dzienniki,
 • stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz drukarki,
 • warsztaty z animacji czytelnictwa,
 • działalność Dyskusyjnego Klubu Książki.

W 2012 roku Biblioteka Główna została zmodernizowana i powiększona. Obecnie przestrzeń Biblioteki Głównej podzielona jest na 3 strefy:
 • BIBLIOSFERA łączy dział dla dorosłych, czytelnię naukową oraz kącik prasowy. BIBLIOSFERA zapewnia swobodny dostęp do księgozbioru oraz zachęca do odpoczynku i relaksu przy dobrej książce.
 • MULTISFERA to dział młodzieżowo-multimedialny, zaprojektowany głównie z myślą o młodzieży i użytkownikach poszukujących informacji. MULTISFERA wyposażona jest w 8 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Tu znajduje się literatura dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat.
 • WILLA ŚMIESZNOTKA jest królestwem najmłodszych czytelników. Księgozbiór obejmuje literaturę dla dzieci w wieku od roku do 7 lat. Tu odbywają się zajęcia dla maluchów. Podczas spacerów można przyjść poczytać i wypożyczyć książeczki, zagrać w gry edukacyjne lub wraz z rodzicami pobawić się w domku.

Placówka przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

 

Opcje strony

do góry