Oficjalny Serwis Informacyjny

IRVIN HERTZ

Uchwałą Rady Miejskiej nr XXXV/234/94, z dnia 20 kwietnia 1994 roku, za działalność na rzecz rozwoju życia społecznego i gospodarczego Gminy Łomianki, prowadzoną w ramach amerykańskiej organizacji Peace Corps w okresie od listopada 1991 roku do stycznia 1994 roku- tytuł Honorowego Obywatela Gminy nadano obywatelowi amerykańskiemu Panu IRVINOWI HERTZOWI

IRWIN HERTZ urodził się 8 listopada 1925 r. w Hazleton w Pensylwanii, USA. Ukończył Uniwersytet Weleyan Middletown Connecticut B.A. (Bisiness Administration). Podczas II Wojny Światowej służył 3 lata w Armii Amerykańskiej. Brał udział w walkach toczących się w Europie.

Pracował ponad 40 lat jako właściciel firmy zaopatrzeniowej – był Prezesem korporacji. Firma ta stała się właścicielem sieci restauracji w USA.
Przez 7 lat członek Rady Szkoły w Berwick w Pensylwanii, w tym dwa lata jako jej Przewodniczący. Rada stanowi miejskie ciało kolegialne do spraw szkolnictwa. Jednocześnie był właścicielem małej firmy zajmującej się czarterowaniem samolotów (3 pilotów i 6 osób załogi).
Po sprzedaży firmy zaopatrzeniowej został właścicielem firmy zajmującej się budową terenów golfowych oraz rezydencji wokół tych terenów. Po zakończeniu budowy zgłosił się jako ochotnik do pracy w Korpusie Pokoju i został oddelegowany do Polski w listopadzie 1991 r.
Hobby – lotnictwo ( posiada licencję pilota), turystyka górska, tenis.
Zakończył pracę w Polsce 15 stycznia 1994 roku. Najbliższy czas pragnie spędzić w Kostaryce.

Opcje strony

do góry