Oficjalny Serwis Informacyjny

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Scena Zaułek - Jerzy Filar "Dwie Dusze"

Centrum Kultury

11.06.2021 19:00

Dla dzieci: Nie

Bilety: Nie

Organizator:
Centrum Kultury

Scena Zaułek - cykl spotkań z kabaretem i piosenką literacką, którego gospodarzem jest Wojtek Gęsicki. Scena skupia wokół siebie doświadczonych wykonawców i twórców parających się piosenką artystyczną, posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne.

Koncert promujący nową płytę zatytułowaną "Dwie Dusze" Jerzego Filara i Jacka Cygana.
Wystąpią : Trio Jerzy Filar
Jerzy Filar - śpiew. gitara, harmonijka ustna
Andrzej Kwiatek Kwiatkowski - perkusji, akordeon
Piotr Engwert - gitara basowa
Gościnnie zaśpiewa: pies wabiący się FADO

Proponujemy Państwu koncert Jerzego Filara z zespołem, który jest w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Prowadzony z humorem, zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. Usłyszycie Państwo kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Poniedzielskiego, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana m.in. Samba Sikoreczka, Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), jak również piosenki z premierowego autorskiego albumu: pt. "Dwie Dusze".

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana Więcej.
Wojtek Gęsicki - śpiewający autor, satyryk, gospodarz Sceny Zaułek.
Rafał Grząka - wybitny akordeonista, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, aranżer, kompozytor, laureat wielu międzynarodowych festiwali na świecie.

Opcje strony

do góry