Oficjalny Serwis Informacyjny

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z Muzyką - W królestwie trolli

Centrum Kultury

25.01.2023 12:00

Dla dzieci: Tak

Bilety: Nie

Organizator:
Centrum Kultury

Spotkania z Muzyką – cykl koncertów edukacyjnych organizowanych we współpracy z Filharmonią Narodową, skierowany do uczniów szkół znajdujących się na terenie Łomianek.
Spotkania te są okazją do obcowania z muzyką różnych okresów historycznych, poznawania jej gatunków i styli, specyfiki instrumentów, obserwowania gry muzyków, a nawet ruchów tancerzy, wreszcie – doświadczania emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, odbywają się raz w miesiącu i trwają do 45 minut. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje gospodarz spotkań i przewodniczka po świecie muzyki – Barbara Szczęsna-Remisz.

Temat styczniowego spotknia: "W królestwie trolli"

klarnet / skrzypce / wiolonczela / fortepian

Tym razem weźmiemy udział w wyprawie na Północ – do Norwegii, Danii i Szwecji. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z muzyką skandynawskich kompozytorów oraz niezwykle ciekawą kulturą ich ojczyzn. Z młodzieżą porozmawiamy o mitologii nordyckiej i wikingach, a z najmłodszymi słuchaczami o baśniach Andersena i… królestwie trolli!

Naszymi przewodnikami po tym fascynującym zakątku świata będzie czworo artystów, grających na klarnecie, skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie.

wstęp wolny

Opcje strony

do góry