Oficjalny Serwis Informacyjny

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

28 sierpnia

I Półmaraton Powiatu im. Janusza Kusocińskiego28 sierpnia 2011 r. Powiat Warszawski Zachodni, Miasto i Gmina Ożarów Mazowiecki, Miasto i Gmina Błonie, Gmina Leszno oraz Gmina Stare Babice organizują I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego.

To pierwszy tak duży wspólny projekt sportowy ostatnich lat na terenie naszego powiatu. Limit startujących ustaliliśmy na pięćset osób i wszystko wskazuje na to, że osiągniemy taką właśnie liczbę uczestników. Impreza ma charakter ogólnopolski. Dokładamy wszelkich starań, ażeby impreza miała charakter cykliczny i odbywała się co rok. Chcemy, aby trasa kolejnych organizowanych przez nas kolejnych Półmaratonów przecinała wzdłuż i wszerz Powiat Warszawski Zachodni. Chcemy, aby wspólnie z wszystkimi gminami powiatu można było się cieszyć z organizacji tak dużej imprezy.

Dlaczego to robimy? Po pierwsze wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom ludzi, gdyż coraz więcej osób właśnie w taki aktywny sposób spędza swój wolny czas. Po drugie nie było jeszcze tak dużej imprezy dla biegaczy w naszym powiecie. Po trzecie Półmaraton jest fantastyczną okazją do wyeksponowania sylwetki wielkiego człowieka i sportowca jakim był Janusz Kusociński (1907-1940), który mieszkał miejscowości Ołtarzew (Gmina Ożarów Mazowiecki). Mało kto wie, że zanim popularny „Kusy” zajął się bieganiem był piłkarzem miejscowej „Ożarowianki” Ożarów Maz.

Cel:
 - Popularyzacja, promocja sportu i zdrowia a także zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 - Promocja Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Miasta i Gminy Błonie, Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki, Gminy Stare Babice i Gminy Leszno.

Organizator i Patronat:
Powiat Warszawski Zachodni, Miasto i Gmina Błonie, Miasto i Gmina Ożarów Mazowiecki, Gmina Stare Babice, Gmina Leszno.

Szczegóły na www.pwz.pl

Opcje strony

do góry