Oficjalny Serwis Informacyjny

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 marca

Koncert "Muzyka Srebrnego Ekranu"

Koncert "Muzyka Srebrnego Ekranu"

kwintet wokalny Foyer

4 marca 2014 godz. 19.00
Dom Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12a
Wstęp wolny

Nowe aranżacje znanych i lubianych przebojów muzyki filmowej. W programie m.in. utwory  z Deszczowej Piosenki, Titanica, Śniadania u Tiffany’ego, Flintstonów...
 
Kwintet FOYER to uczta nie tylko dla (d)ucha ale i dla oka, tworzą go bowiem muzycy bardzo zdolni, obdarzeni aksamitnym głosem i bardzo przystojni :)
 
Wystąpią Andrzej Gręziak, Jakub Caban, Jakub Wójcik, Jakub Szafański, Emil Kołodziejczyk.
Zapraszamy serdecznie.

Koncert dofinansowany przez STOART.
[obrazek]
[obrazek]


O zespole
Kierownictwo muzyczne i aranżacje – Jakub Szafrański
Męski zespół wokalny Foyer został założony w 2012 r. przez Jakuba Szafrańskiego. Nazwa „Foyer” nawiązuje do korytarza, holu przed salą koncertową. Jest to miejsce gdzie wielka muzyka poważna graniczy ze sprawami zwykłymi, o których każdy mówi przed i po koncercie. Podobnie działalność artystyczna zespołu Foyer mieści się pomiędzy muzyką klasyczną, a codzienną muzyką rozrywkową czy też ludową.

[obrazek]

Andrzej Gręziak
Ukończył ZPOSM nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie I i II stopnia, aby przez dłuższą chwilę studiować śpiew solowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ostatecznie jednak wybrał historię na Uniwersytecie Warszawskim, co nie przeszkadza mu szlifować swoje wokalne umiejętności w różnych zespołach (m.in. Chór Kameralny Warszawskiej Opery Kameralnej). Od 2012 roku jest tenorem w Chórze Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Jakub Wójcik
Od 1997 roku jest członkiem chóru archikatedralnego Cantores Minores. Razem z tym chórem śpiewał na wielu uroczystościach, takich jak między innymi: pogrzeb Lecha Kaczyńskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Msze Święte z Papieżem Janem Pawłem II. Od 2010 roku śpiewa również w zespole The Voices, z którym występował na festiwalu Kieślowskiego oraz na zjeździe ONZ na Stadionie Narodowym i przy okazji wielu innych uroczystości. W 2013 roku wystąpił w programie X Factor na antenie telewizji TVN, w którym doszedł do live­ów.

Jakub Caban
Ukończył ZPSM nr 3 im. Grażyny Bacewicz w klasie gitary. Począwszy od 1998 roku dołączał do kolejnych zespołów i chórów, wśród których wymienić można Cantores Minores, Chór Warszawskiej Opery Kameralnej, Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Występował między innymi w watykańskiej Sali Nervi 2 stycznia 2000 roku w wielkim koncercie z okazji Millenium, z Andreą Bocellim w lipcu 2012, z Bobbym McFerrinem na jego koncercie w Sali Kongresowej, w Watykanie na Placu Świętego Piotra 2 maja 2011 na Mszy z okazji beatyfikacji Jana Pawła II czy w Rzeszowie z Krzesimirem Dębskim na koncercie dla TVP z okazji Euro 2012.

Jakub Szafrański – kierownik muzyczny FOYER, dyrygent i autor aranżacji

Absolwent szkoły im. Grażyny Bacewicz w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie trąbki. Występował jako solista na koncertach w Polsce (np. w czasie Mariackich Wieczorów Kameralnych) i Europie (np. w Brukseli w Parlamencie Europejskim). W latach 2007­2008 był członkiem big­bandu klubu muzycznego Akwarium. Jako chórzysta współpracował z chórami WUM, UKSW, SWPS, UW,  Centrum myśli JPII, Cantores minores, Chopin Vocal Consort,, Il tempo, Chór Opery Narodowej, Chór Warszawskiej Opery Kameralnej i w wielu innych. Będąc członkiem chóru wykonywał w październiku operę Don Carlo na deskach Opery Narodowej. Jako śpiewak solowy specjalizuje się programie kameralnym i oratoryjnym. W marcu 2013 roku otrzymał  I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy z zespołem pro anima. Jako dyrygent współpracował m.in. z chórami Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i chórem Allegrzza del Canto. W 2012 roku założył męski zespół wokalny Foyer. W kwietniu 2013 roku w kościele św. Marcina w Warszawie z chórem Amici poprowadził powojenne prawykonanie Missa pro defunctis J.A. Maklakiewicza. Utwór został zrekonstruowany przez Jakuba Szafrańskiego na podstawie rękopisów zgromadzonych w BUW. W czerwcu 2013 z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na kierunku „Prowadzenie zespołów muzycznych” w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontynuuje naukę na kierunku „Dyrygentura chóralna” w klasie prof. Ryszarda Zimaka na studiach magisterskich.

Emil Kołodziejczyk
W 2004 roku ukończył Salezjańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Lutomiersku. W latach 2004­2008 studiował Muzykologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Warsztat wokalny udoskonalał w chórze UKSW. Z zespołem tym odbył szereg podróży artystycznych (m. in. do Austrii, Belgii, Francji, Rosji, Niemiec,  Szwajcarii, Watykanu i Włoch). Z chórem tym zdobył wiele nagród, w tym między innymi pierwszą nagrodę w Legnicy na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów. Współpracował z chórami warszawskimi, takimi jak: Chór Filharmonii Narodowej, Chór Opery Kameralnej, Chór Teatru Wielkiego, Chór Polskiego Radia, Chór Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina, Chór Myśli JPII. Obecnie jest Artystą Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z którym koncertuje w całej Polsce i Europie.

Opcje strony

do góry