Oficjalny Serwis Informacyjny

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 listopada

Kabaret Jurki w programie "Święta polskie". ICDS w Łomiankach

Kabaret Jurki 
18 listopada 2017 r. o godz. 17.00
Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe
ul. Staszica 2
Łomianki

[obrazek]

Już po raz kolejny wystąpi w Łomiankach kabaret Jurki z najnowszym programem "Święta polskie".

Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet żon. Czy warto świętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoś nauczyć: jak zrobić orła w śmietanie, o czym rozmawiać przy grobach i co robi Ninja w jasełkach. Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki.

Kabaret Jurki prezentuje wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Jest ich czworo, ale każde z nich jest zupełnie inne. W ten sposób powstaje mieszanka, która powoduje wybuch śmiechu u widowni nie do opanowania! Uwaga! Przed Państwem 18. listopada wystąpi KABRET JURKI! Dowcipni, inteligentni, zawsze odpowiednio ubrani, swoimi żartami rozbawią wszystkich!

Kabaret Jurki tworzą: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, znany Wojtek Kamiński oraz Marek Litwin.

Bilety w cenie 55 zł dostępne zł na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.

Zapraszamy!


[obrazek]


Kabaret Jurki powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Tworzą również piosenkę kabaretową.

Początkowo Jurki prezentowały kabaret form sierocych. Nurt sierocy charakteryzował się specyficznym wyglądem, egzaltowaną mową i "przepraszającym" zachowaniem – kłaniali się w środku skeczu po każdej silniejszej reakcji publiczności, emocje wyrażali poprzez sztuczną deklamację, a stroje dobierali sobie o dwa numery za małe. W ten właśnie sposób zaprezentowali się na PACE w 1996 roku. Zdobyli za ten występ I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę.

Nazwa Jurki pochodzi od jednego z pierwszych członków i lidera kabaretu – Jurka. Pierwsze kroki Jurki stawiały pod czujnym okiem Władysława Sikory.

Opcje strony

do góry