Oficjalny Serwis Informacyjny

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 marca

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika. Warsztaty filmowe: Jak nakręcić film na końcu świata?

Akademia Odkrywcy im. Tony Halika
Warsztaty filmowe: Jak nakręcić film na końcu świata?
18 marca 2018 r. o godz. 15.00
Centrum Kultury w Łomiankach

[obrazek]
[obrazek]

 
Akademia Odkrywcy im. Tony Halika jest projektem edukacyjnym skierowanym do dzieci od 4 roku życia. Akademia składa się z cyklu spotkań z polskimi podróżnikami, odkrywcami i naukowcami, popularyzującymi swoje pasje w programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Wykładowcy Akademii to autorzy artykułów w prestiżowych czasopismach podróżniczych  oraz autorzy i wydawcy książek o tej tematyce. Podczas spotkań z dziećmi wykorzystują autorskie zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe i egzotyczne eksponaty przywiezione z podróży.

Cele projektu:
- rozwijanie dzięcięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym
- wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez rozwijanie ciekawości, aktywności i samodzielności
- rozwijanie świadomości ekollogicznej i przyrodniczej
- wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych
- budowanie świadomości przynależności do grup narodowych i etnicznych oraz budowanie postawy tolerancjii dla różnorodności świata
- motywowanie do nauki języków obcych

...............................................................................................................................................................

Zapraszamy 18.03.2018, o godzinie 15.00 na warsztaty filmowe "Jak nakręcić film na końcu świata?", które poprowadzi Eliza Kubarska.
Co to jest film dokumentalny i czym się różni od fabularnego?
Jak nakręcić film na końcu świata nie znając języka jego bohaterów?
Jak nakłonić ludzi, by wzięli udział w Twoim filmie?

W czasach łatwego dostępu do sprzętu filmowego, choćby w telefonie komórkowym, większość dzieci i młodzieży zadaje sobie pytanie: jak powstaje film? Jak to zostało zrobione. Wielu młodych artystów podejmuje wyzwanie i próbuje własnych sił tworząc swój pierwszy film. Dzięki naszej opowieści przybliżymy im świat kinematografii podróżniczej, nastawionej na ciekawość świata i chęć odkrywania innych kultur. To będzie opowieść o tym, jak spełnić marzenie i zostać filmowcem. Opowieść o tym, jak z pasji do podróży, ciekawości ludzi i zamiłowania do sztuki, Eliza Kubarska, reżyserka, podróżniczka i alpinistka, zrealizowała filmy, które podbiły serca publiczności na całym świecie. 
Eliza zabierze młodych widzów na plan filmowy swoich trzech ostatnich filmów, do których zdjęcia powstawały w zimnych fiordach na Grenlandii, na morzach w okolicy azjatyckiej  wyspy Borneo oraz pod najtrudniejszą górą świata - K2 w Karakorum.

Eliza Kubarska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii A. Wajdy, stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jej krótkie formy filmowe i video-instalacje: "Mama, Tata i Ja" oraz "Klatka" (dyplom ASP), wystawiane były m.in. w Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta". Specjalizuje się w realizacji filmów z wypraw, fascynują ją odległe kontynenty i ich mieszkańcy. Scenarzystka,  reżyser i producentka filmu "Co się wydarzyło na wyspie Pam", nagrodzonego i prezentowanego na ponad 40 festiwalach całego świata. 
Za film "Badjao. Duchy z Morza" otrzymała m.in. specjalną nagrodę jury prestiżowego festiwalu Hot Docs w Toronto, John Schlesinger Award na Palm Springs Film Festival oraz wyróżnienie na festiwalu filmowym w Los Angeles. Film był pokazywany w kinach i na festiwalach na całym świecie. 
Kręcony w górach wysokich Karakorum , nowy film Elizy Kubarskiej "K2 dotknąć nieba, realizowany dla HBO Europe (2015) , miał światową premierę na festiwalu filmowym w Locarno (Szwajcaria). Alpinistka i podróżniczka należy do elitarnego grona kobiet, zajmujących się wytyczaniem nowych dróg na dużych górskich ścianach. Eksplorowała m.in. w Mali w Afryce Zachodniej, w Malezji, w Meksyku, na Grenlandii. Wspinała się także w Himalajach. 

Program Akademii ma patronat National Geographic i  Elżbiety Dzikowskiej.  
Bilety do nabycia na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury w cenie 16 zł. 
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny 3+4+.
Program dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Zapraszamy serdecznie!

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Opcje strony

do góry