Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla mieszkańców naszej gminy, którzy przeżyli ze sobą ponad 50 lat.

Tym razem uroczystość ze względu na pandemię odbywała się w trakcie spotkań indywidualnych Burmistrz Łomianek Małogarzaty Żebrowskiej-Piotrak z Małżonkami.

Małżonkowie nie kryli wzruszenia, chętnie opowiadali o swoim wspólnym życiu, dzielili się wspomnieniami. W spotkaniach wziął także udział zastępca burmistrza ds. społecznych Witold Gawda.

Podczas uroczystości Pani Burmistrz wręczyła parom w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także dyplomy, drobne upominki i kwiaty.

„Fakt, że jesteście Państwo tu dziś razem, jest dowodem odpowiedzialności za podjętą wiele lat temu decyzję - decyzję o wspólnym życiu, o założeniu rodziny. Każde z Państwa dbało o nią najlepiej jak potrafiło - jestem pewna. Pokonaliście Państwo wszelkie trudności, wspólnie cieszyliście się z drobiazgów, dawaliście sobie wzajemnie siłę. Po 50-ciu latach nadal jesteście razem. Potwierdzacie tym, że łączy was silna i niepowtarzalna więź małżeńska. Kochacie się, mimo wszystko, a to najwyższy stopień miłości - mówiła burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

 

mjr
Fot.: ao
03.03.2021 r.

Opcje strony

do góry