Urząd Miejski w Łomiankach

https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/12485,Dofinansowanie-na-przebudowe-ul-Sierakowskiej.html
2022-01-24, 02:29

Dofinansowanie na przebudowę ul. Sierakowskiej

28 września br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak oraz Skarbnik Hanna Dąbrowska podpisały umowę na dofinansowanie projektu  „Rozbudowa ulicy Sierakowskiej na odcinku ulicy Kolejowej do ulicy Warszawskiej wraz z infrastrukturą w gminie Łomianki”.

W ramach przebudowy ulicy Sierakowskiej na odcinku ulicy Kolejowej do ulicy Warszawskiej, poza zmianą nawierzchni drogi, zostanie wybudowana ścieżka rowerowa oraz chodnik, oznakowanie, zjazdy indywidualne do posesji oraz publiczne. Projekt zakłada również budowę odwodnienia (skrzynki rozsączające) oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej i sanitarnych.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dofinansowanie projektu „Rozbudowa ulicy Sierakowskiej na odcinku ulicy Kolejowej do ulicy Warszawskiej wraz z infrastrukturą w gminie Łomianki”, gmina pozyskała 1 408 872,25 zł .

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/ponad-67-mln-zl-w-ramach-programow-maluch-oraz-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog-dla-samorzadow-z-regionow-warszawskiego-radomskiego-plockiego-siedleckiego-oraz-ostroleckiego

Milena Szymańska
29.09.2021
fot: Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
 

Opcje strony