Urząd Miejski w Łomiankach

https://lomianki.pl/pl/aktualnosci/12776,Wieloletnie-byliny-upieksza-Lomianki.html
2022-12-05, 16:24

Wieloletnie byliny upiększą Łomianki

Ozdobny czosnek, narcyzy, tulipany w różnych kolorach, krokusy, szachownice (cesarskie korony) - w sumie 8750 cebulek bylin wieloletnich posadzimy na terenie naszej gminy.

Część zakupionych cebulek przekazaliśmy za pośrednictwem Centrum Usług Wspólnych w ramach akcji promocyjnej do Łomiankowskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Dzieci i młodzież posadzą je przy swoich placówkach (SP 1, SP 2, SP 3, SP Dziekanów Leśny, SP Dziekanów Polski, SP Sadowa, Przedszkole Szpitalna 1, Przedszkole Kolejowa 51, Przedszkole Dziekanów Leśny Konopnickiej 65, Przedszkole Dziekanów Leśny Nr 2). Łącznie do szkół i przedszkoli przekazano 2430 cebulek. Pozostałe cebulki (6320) posadzimy na terenie Parku Miejskiego przy Jeziorze Fabrycznym, na rondzie przy ul. Warszawskiej/Brukowej oraz przy budynkach Urzędu Miejskiego w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 115 i Warszawskiej 71. Posadzone rośliny cebulowe będą zdobiły tereny miejskie już od wczesnej wiosny a nasze miasto stanie się wtedy bardziej kolorowe.

 

dj
Fot.: ao
24.11.2021 r.

Opcje strony