Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

W niedzielę ICDS przejęła młodzież! Oj, działo się!

Było dużo pozytywnej energii, trochę wiedzy, sportu i muzyki. Wszystko dzięki Radzie Młodzieżowej w Łomiankach, która zorganizowała Dzień Młodzieży. Pierwszy w historii Łomianek!

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele różnorodnych atrakcji. Gościem wydarzenia był Marcin Kruszewski - @PrawoMarcina - prawnik, tiktoker, który w mediach społecznościowych ma 1,7 mln obserwujących. Podczas spotkania odpowiadał na pytania młodzieży, m.in. o zakup przez młodzież napojów energetycznych, oceny z zachowania w szkole, farbowanie włosów przez uczniów, a także komu kibicuje… Realowi Madryt czy FC Barcelonie.

Po prawniczych kazusach, młodzież razem z KS Osa Łomianki i Active Soul poćwiczyła zumbę, zatańczyła belgijkę i rozegrała mecz siatkówki.

Paweł Cichocki – doradca zawodowy, opowiedział o swojej roli przy podejmowaniu przez młodych ludzi decyzji o kierunku kształcenia. Przekonywał, że dyplom ukończenia studiów wyższych nie zapewnia dobrze płatnej pracy. Podkreślał, że zarabianie pieniędzy nie może być głównym celem wyboru ścieżki kariery, a satysfakcja i zdrowie psychiczne są wartościami cenniejszymi od zarobków.

Podczas wydarzenia Rada Młodzieżowa w Łomiankach dała poznać się bliżej prezentując swój film promocyjny, który przedstawia członków Rady, ich inicjatywy i działania.

Od 16:00 w auli ICDS zrobiło się głośno za sprawą młodych, zdolnych artystów z Łomianek. Koncert Szymona Radosza (SZYMI) wraz z Kamilem (YNG LIVS), Igorem (IGUS) i Stigiem (STIGUS) zgromadził tłumy tańczącej i rozśpiewanej młodzieży.

Pierwszy Dzień Młodzieży w Łomiankach jest już historią, ale Rada Młodzieżowa w Łomiankach mówi, że dopiero się rozkręcają i zapraszają do udziału w ich kolejnych inicjatywach.

Zaobserwujcie Radę na FB i Instagramie @RadaMlodziezowaLomianki

Dzień Młodzieży zrealizowano w ramach zadania „Upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz integracja środowisk młodzieżowych w gminie Łomianki poprzez realizację inicjatyw Rady Młodzieżowej” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

jp
fot.: jp, am
22.11.2022 r.

Opcje strony

do góry