Oficjalny Serwis Informacyjny

Aktualnie znajdujesz się na:

Budowa nowego przedszkola w Łomiankach zakończona

Już we wrześniu przedszkolaki rozpoczną swoją przygodę z edukacją w najnowocześniejszej placówce w gminie. Zakończył się II etap budowy przedszkola w Dąbrowie. 

W przedszkolu  przy ul. Piaskowej będzie aż sześć grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W placówce znajdzie się miejsce dla 150 przedszkolaków - po 25 maluchów w każdym oddziale.

Nowy budynek zapewni dzieciom komfortowe warunki kształcenia, wychowania i opieki oraz bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w przedszkolu.

Przestronne sale i nowoczesne wyposażenie uatrakcyjnią i umilą pobyt dzieciom w przedszkolu, a zatrudnionej kadrze ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków.
Przystosowanie obiektu dla dzieci z niepełnosprawnościami umożliwi również przyjęcie do placówki wychowanków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Natomiast utworzone gabinety specjalistyczne umożliwią objęcie wszystkich dzieci opieką psychologiczno-pedagogiczną przez logopedę, psychologa oraz pedagoga specjalnego. 

Przedszkole będzie najnowocześniejszą placówką oświatową wychowania przedszkolnego w naszej gminie.
Wykonawca zakończył prace budowlane II etapu umowy. Ostatnim etapem realizacyjnym jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Trochę informacji technicznych:
26.08.2021 r. podpisaliśmy umowę na realizację II etapu budowy przedszkola (RZP.272.15.2021).  Wykonawca zakończył właśnie budowę budynku oraz placu zabaw wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi. W ramach inwestycji powstała także infrastruktura towarzysząca: parking dla samochodów pracowników przedszkola i opiekunów dzieci, ogrodzenie i wjazdy. 

Jak wygląda przedszkole, poza tym, że jest nowoczesne i robi wrażenie? 

Bryła wybudowanego dwukondygnacyjnego budynku jest zwarta, przykryta płaskim dachem. Fragmenty od strony południowej i północnej są obniżone do jednej kondygnacji. Na dachu zlokalizowane są ogniwa fotowoltaiczne osłonięte od strony wschodniej i zachodniej ozdobną attyką. Na elewacji od strony wejścia głównego zaprojektowano ruszt na zieleń pnącą. Cała bryła budynku jest jednorodna, otynkowana i malowana. Teren zieleni z placem zabaw o powierzchni ok. 500 mkw. znajduje się w południowo-wschodniej części działki bezpośrednio przy wyjściach na teren z sal parteru. Plac zabaw wydzielony jest niskim, trwałym ogrodzeniem.
Warto zaznaczyć, że budynek wykorzystuje odnawialne źródła energii, wspomniane już wcześniej ogniwa fotowoltaiczne oraz pompę ciepła do ogrzewania budynku. Zastosowano także ledowe oświetlenie. Budynek jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, wyposażony został w windę oraz pochylnię przy wejściu głównym.
Sale przedszkolne umieszczone są na obu kondygnacjach. Pokój dla nauczycieli znajduje się na piętrze. Pomieszczenie socjalne i WC dla osób pracujących w kuchni są wydzielone i znajdują się na parterze w rejonie kuchni. Budynek został także wstępnie umeblowany i wyposażony w niezbędne urządzenia.
Charakterystyczne powierzchnie inwestycji to:

  • Powierzchnia zabudowy: 879 mkw.
  • Powierzchnia utwardzona: 300,30 mkw.
  • Całkowita powierzchnia użytkowa: 1558,70 mkw.
  • Wysokość zabudowy: 9,76 mkw.
  • Kubatura: 6670 m sześc.
  • Ilość kondygnacji: 2.

ag, ji
11.01.2023
fot.:kż

 

Opcje strony

do góry