Oficjalny Serwis Informacyjny

Zwycięstwo za 102 punkty

KS Łomianki rozbił Narew Ostrołęka i umocnił się w czołówce czwartoligowych rozgrywek. Nasza drużyna przekroczyła barierę 100 punktów zdobytych za kadencji trenera Michała Pirosa.

W sobotę, 18 kwietnia KS Łomianki podejmował na własnym boisku zespół Narwi Ostrołęka. Spotkanie mogło podobać się kibicom, ponieważ było bogate w okazje strzeleckie. Co najważniejsze, również padło wiele goli.

Już na początku pierwszej połowy gospodarze z ul. Fabrycznej objęli prowadzenie. Przemysław Sieczko wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony i umieścił piłkę w siatce. Gdy zanosiło się na to, że KSŁ zdobędzie kolejne gole, Narew niespodziewanie wyrównała - Marcin Gałązka z bliska pokonał głową naszego bramkarza. Na szczęście jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili na 2:1. Patryk Gac wykorzystał zamieszanie w polu karnym, uderzył futbolówkę, ta odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki tuż pod poprzeczką.

W drugiej połowie KSŁ nadal grał piłkę ofensywną i ładną dla oka. Okazało się, że taka taktyka była skuteczna. Najpierw P. Sieczko pokonał bramkarza płaskim strzałem z linii pola karnego, a później Sebastian Dąbrowski uderzeniem z pierwszej piłki. Po końcowym gwizdku sędziego brzmiał zatem 4:1 dla KSŁ.

Było to już czwarte zwycięstwo z rzędu KSŁ. Ta wygrana sprawiła, że trener M. Piros mógł świętować mały jubileusz. Drużyna przekroczyła barierę 100 punktów zdobytych pod jego wodzą, wygrana z Narwią była dokładnie 102. punktem wywalczonym przez trenera Pirosa.

Już w sobotę  KS Łomianki zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Gąbin. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 13.00. Nasi piłkarze zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, przed nimi są jedynie Wisła II Płock i Błękitni Raciąż.