Urząd Miejski w Łomiankach

30.06.2024, 17:20

IX Bieg Łomianek im. Ireny Szewińskiej

26 maja 2024 r. odbył się IX Bieg Łomianek, który zgromadził wielu miłośników biegania nie tylko z Łomianek, ale i z całej Polski.

Wydarzenie zostało oficjalnie zainaugurowane przez Burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego, w towarzystwie Janusza Szewińskiego, który nie opuścił ani jednego biegu – dziękujemy Panie Januszu, że Pan z nami jest!

Głównym wydarzeniem był 10-kilometrowy bieg dla dorosłych, który rozpoczął się o godzinie 9:30. Wzięło w nim udział 251 osób, startujących z wielkim zapałem i determinacją. Wśród uczestników byli zarówno doświadczeni biegacze, jak i nowicjusze, którzy podjęli wyzwanie i pokonali trasę. Najszybszym biegaczem był Taras Telkovsky, który także wygrał w ubiegłym roku, pokonując trasę w 31 minut i 58 sekund – wynik godny podziwu. Najszybszą kobietą była Agnieszka Szymańska, która ukończyła bieg z czasem 44:27. Gratulujemy!

Po zakończeniu głównego biegu odbył się Mini Bieg Łomianek dla najmłodszych entuzjastów biegania, ale jeszcze przed samym startem na scenę zaprosiliśmy Aleksandrę Sashę Sidorenko, która najpierw zaprezentowała pokaz swoich umiejętności bokserskich, a następnie rozgrzała uczestników Mini Biegu przed wejściem na bieżnię. Dzieci wzięły udział w rywalizacji na 200, 400 i 800 metrów. Ostatnim biegiem w zawodach była sztafeta rodzinna. Zaangażowanie i determinacja tych najmniejszych biegaczy zrobiły największe wrażenie na wszystkich obecnych. Każde dziecko walczyło o jak najlepszy wynik.

Dziewiąty Bieg Łomianek przechodzi do historii. Był okazją do aktywności fizycznej, ale także do integracji i kibicowania swoim znajomym. Uczestnicy i kibice cieszyli się z każdego pokonanego metra, wzajemnie się wspierając. Atmosfera biegu sprawiła, że wydarzenie było wyjątkowe i niezapomniane.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję (już dziesiątą!) za rok!