Urząd Miejski w Łomiankach

19.07.2024, 01:37

Sukcesy pływaków UKS "V" Łomianki na Mistrzostwach Polski

W pierwszym tygodniu lipca odbyły się starty w Mistrzostwach Polski 14- i 15-latków w pływaniu. Młodzi pływacy zaprezentowali się znakomicie, poprawiając swoje "życiówki" i zajmując wysokie miejsca w kraju.

Wśród 14-latków największe osiągnięcie zanotował Gabriel Góra, który w Finale B na 50 metrów stylem motylkowym zajął 6. miejsce, co dało mu 16. pozycję w Polsce! Gratulujemy! Gabriel ustanowił również pięć nowych rekordów życiowych. Antoni Chorostecki ustanowił trzy rekordy życiowe i zajął 29. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Zosia Franaszczak poprawiła swoje wyniki aż cztery razy, zajmując 25. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym i 26. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Julia Jabłońska ustanowiła osobisty rekord.

Jedyny reprezentant 15-latków, Franek Wołyński, również błysnął formą, ustanawiając pięć najlepszych wyników w karierze i zajmując 25. miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.

14 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu 16-latków oraz 17-18-latków. Wśród starszych zawodników największe brawa należą się Oliwierowi Wójciakowi, który zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym! Dodatkowo Oliwier zajął 7. miejsce na 100 metrów stylem motylkowym oraz 4. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym. Gratulujemy! Kamil Lewiński, drugi z naszych 17-latków, ustanowił dwa nowe rekordy życiowe.

Na Mistrzostwach Polski 16-latków Piotr Mackiewicz ustanowił trzy nowe rekordy życiowe, a Wiktor Kubica poprawił swoje wyniki cztery razy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za fantastyczne wyniki, a także wszystkim trenerom za bardzo dobre przygotowania. Efekty ciężkiej pracy są widoczne! Gratulacje!