Urząd Miejski w Łomiankach

02.07.2024, 11:17

KS Łomianki odwrócił losy meczu

Piłkarze z Łomianek mimo że do przerwy przegrywali z groźną Mazovią, zmobilizowali się i w drugiej połowie zapewnili sobie zwycięstwo 3:2. Wcześniejsze spotkanie z Narwią Ostrołęka nie doszło do skutku.

W środę, 23 września KS Łomianki zmierzył się na własnym boisku z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Pierwszego gola zdobyli gospodarze – Michał Brzozowski pokonał głową bramkarza Mazovii. Nieoczekiwanie po stracie bramki, goście przejęli inicjatywę i w pierwszej połowie byli zespołem lepszym. To zaowocowało 2 trafieniami – najpierw Alan Grabek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, natomiast później Michał Bondara pokonał z bliska naszego bramkarza.

Po wznowieniu gry, od razu można było zauważyć, że trener KS Łomianki odbył w szatni skuteczną rozmowę ze swoimi zawodnikami. Ci zagrali dużo lepiej niż w pierwszych 45 minutach spotkania. Przepięknym strzałem z dystansu popisał się Patryk Gac, który przelobował golkipera Mazovii i zdobył gola na 2:2. Wynik meczu na 3:2 ustalił Łukasz Kawka.

W poprzedni weekend KS Łomianki pauzował w rozgrywkach ligowych. Do skutku nie doszło spotkanie z Narwią, ponieważ klub z Ostrołęki zrezygnował z gry w IV lidze. W najbliższą sobotę nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z Wkrą Bieżuń. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.00.

Zespół z Łomianek poznał również rywala w rozgrywkach Pucharu Polski. W IV rundzie zagra z rezerwami Legionovii Legionowo. Mecz odbędzie się 30 września o godz. 16.00 na boisku rywala.